Rozeslaná pošta na emailové adresy co máme v adresáři od roku 2001 do současnosti

 

(rozesíláno s upozorněním o možnosti dalšího šíření, případně zveřejnění a taky s informací pro ty, co nechtějí podobné zprávy dostávat, aby nám napsali a my jim další emaily zasílat nebudeme)

 

 

Dvacet let uběhlo jako voda

Kozí rádio zahájilo vysílání

Informace o páteční protestní akci na podporu peruánských indiánů - ju

Vajíčkový názor

Dvě pražské jarní pozvánky

Podpořte Tibet a svobodu v Číně

Milkovické aktivity

Stanislav Penc odchází ze Strany zelených

Ještě k volbám

Krajské volby za 18 dní

Milkovický pozdrav

Ve středu soud vynese rozsudek v kauze napadení účastníků Czechteku 2005 policii ČR

Prázdniny s kozami

Zítřejší setkání za Tibet a svobodnou olympiádu

Tibet, Čína a my

Podpořte svobodu Tibetu

Kozí mejdan v Novém roce

Zdravě žít a svobodně myslet

Kozí mejdan již za pár dní

Radostná zpráva

Informace a pozvánky z Milkovic

Za zachování Kozího plácku v současné podobě

Kozí plácek kozám!

Loučení s létem v Milkovicích

Kozí mejdan

Den po volbách

Informace z Milkovic

Potřebujeme policii, které můžeme věřit

15. března - Mezinárodní den proti policejní brutalitě

Buďme realisté, žádejme nemožné

Kozí noviny konečně tady

Trestní stíhání za položení otázky na tiskové konferenci

Kdo se bojí Paroubka?

S politiky se nemluvi ?

Nechceme policejni stat

Svoboda a zodpovědnost

Nechceme policejní stát - koncerty a demonstrace

Buďme realisté, žádejme nemožné

Czechtek 2005 – reakce

Czechtek 2005

Kozí mejdan již za pár dní

V létě do Milkovic

Jeste jednou k Czechteku

Chci tvoje kozy

Jeste ke Grossovi a Czechteku

Informace o setkání Stanislava Grosse a Stanislava Pence

Otevreny dopis s. Grossovi ohledne CzechTeku, ktery lze pripodepsat

Kozi mejdan jiz za 14 dni

Pozdrav z Milkovic

Louceni s letem stravene spolecne s kozami...

Pozvanka na Milkovicke kozy od koz i Standy Pence

Procházka kozí stezkou

Pozvani do Milkovic na Louceni s letem

Kozi mejdan v Milkovicích

Pozdrav z Kozího vrsku od Stanislava Pence

Milkovice a Dokumentacni stredisko pro lidska prava

 

 

  

Dvacet let uběhlo jako voda - 31. srpna 2009

 

Zdravím Vás,

Posílám Vám odkaz na krátkou filmovou grotesku inscenovanou Společností za veselejší současnost a rozpohybované fotografie pořízené náhodně Tomki Němcem z léta 1989. Dále informaci ze stejné doby o svobodě projevu a policejní moci. Na vše se dá s odstupem času koukat s úsměvem.

K zamyšlení je ze současného pohledu zásadní posílení policejních pravomocí v novém policejním zákoně, stálá vysoká role komunistických struktur včetně StB v rozhodování současné státní správy a samosprávy a nechuť státních institucí v odhalování nepravostí dvacet let starých natož současných.

K nastávajícím dvaceti letům od Sametové revoluce přeji osobní statečnost a angažovanost alespoň v některé z veřejných aktivit, abychom se za dnešní dobu nemuseli stydět.

 

Srdečně

Stanislav Penc

Tel.: 605/701081

www.kozy.cz 

 

 

Občané zabránili nezákonnému počínání příslušníků StB

 

V Praze na Karlově mostě probíhají denně diskusní fóra, která se však orgány státní moci snaží narušovat popřípadě jim zcela zabránit. V minulých dnech zde došlo k několika zásahům, např. dne 26.srpna zde byli zadrženi a asi po dvouhodinovém zadržování propuštěni Josef Kuhn, Luboš Vydra, Miroslav Šrámek a Karel Mašek. Dne 30.srpna po 20 hodině se na Karlův most, kde diskutovalo asi 15 lidí, dostavili dva příslušníci StB, kteří dali Stanislavu Pencovi z Mírového klubu Johna Lennona, jenž řídil diskuzi, dvě minuty k rozchodu této skupiny diskutujících. Připojili přitom před svědky pohrůžku, že jinak se bude koupat. Diskutující se vskutku rozešli, nicméně na začátku Karlovy ulice na Starém Městě napadlo pět příslušníků StB Stanislava Pence fyzicky. Bili ho a kopali, až upadl na zem. Mezi nimi byli i dva, kteří předtím žádali rozpuštění diskuzního kroužku na Karlově mostě. Do sporu se vložili kolemjdoucí občané, kteří spolu se Stanislavem Pencem požadovali předložení služebních průkazů od policistů v civilu. Došlo k potyčce, přičemž občané odtrhli příslušníky Státní bezpečnosti od Stanislava Pence a umožnili mu, aby se vzdálil. Při potyčce padaly rány na obě strany, lidé byli na příslušníky StB velmi rozezleni. VB nebyla přítomna, nikdo nebyl zadržen a občané zabránili příslušníkům StB Stanislava Pence pronásledovat. Stanislav Penc není po mlácení raněn, má jen podlitiny. Příslušníci StB navštívili ještě v noci jeho matku a řekli jí, že ho chtějí oznámit pro trestný čin útoku na veřejného činitele. Během potyčky je však Stanislav Penc nenapadl ani slovně ani fyzicky a k útoku na ně nevybízel. Volal pouze o pomoc, když ho bili a kopali. Od října 1987, kdy při soudním procesu s Michalem Mrtvým si vynutili olomoučtí občané propuštění zadržených, zaznamenáváme první případ takového postoje občanů, kteří neváhali použít násilí, aby zabránili zadržení spoluobčana.

 

Východoevropská informační agentura září 1989

 

 

************

 

 

Kozí rádio zahájilo vysílání – 8. srpna 2009

 

Letošní již 10. ročník Kozího mejdanu na samotě Milkovice v Českém ráji, který probíhá tradičně během srpnového úplňku, můžete slyšet a vidět na www.kozy.cz . Podařilo se nám zprovoznit rozhlasové vysílání, které vysílá dění na pódiích a k tomu pirátskou televizi.

 

 

 

 

Krásné prožití zbytku léta

Stanislav Penc

 

************

 

Informace o páteční protestní akci na podporu peruánských indiánů 18.června 2009

 

Dobrý den,

neměl by nám být lhostejný osud peruánských indiánů a deštných pralesů, kde žijí.

 

V poslední době se dozvídáme o násilí proti peruánským indiánům za jejich oprávněné požadavky. Armádní a policejní zásahy si vyžádaly již několik desítek mrtvých. To, že se původní obyvatele Peru starají o své právo předat přírodní dědictví dalším generacím na místo záměru vlády předat většinu nerostného bohatství nadnárodním firmám, by nám mělo být spíše inspirací nežli mlčení nad svévolí peruánského parlamentu a vlády.

 

 

V současné době jsou v Čechách na oficiální návštěvě poslanci z Výboru andských, amazonských a afroperuánských nativních obyvatel, životního prostředí a ekologie Parlamentu Peru. Podklady a další zajímavé materiály naleznete zde  

V pátek 19. června 2009 pořádá Peruánská ambasáda v Praze  Muchově ulici č. 9, (kousek od metra Hradčanská) recepci, na kterou pozvala i řadu českých politiků.  Mapa zde

 

Přijďte od 19.00 hod vyjádřit svojí účastí protest proti porušování lidských práv peruánských indiánů a ničení životního prostředí, tedy dědictví celého světa.

 

Více informací o protestu poskytne Stanislav Penc 605/701081 nebo info@kozy.cz

 

 

 

 

Informace o protestech a situaci Indiánů v Peru naleznete zde nebo zde

O společné meditaci  k záchraně peruánské Amazonie a místních indiánů zde

 

 ************

 

Vajíčkový názor -  28.května 2009

 

Dobrý den,

    docela mě pobavilo, že se již na několika místech naší republiky dostal jeden z nejarogantnějších pohrobků minulého režimu dále škodící České republice do kontaktu s někým, kdo nesouhlasí s jeho pojetím politiky a dává mu to jasně najevo. Jde o Jiřího Paroubka, toho, kdo bez jakýchkoliv problémů a obav o zdraví nebo slušné chování  zřejmě nařídil a poté schvaloval zásah proti účastníkům tanečního setkání Czechtek 2005. Při tomto nesmyslném zásahu bylo zraněno několik desítek osob a nemístným obhajováním oprávněnosti a přiměřenosti zásahu změnila dost velká část mladé generace názor na právní stát a fungování demokracie jako celku.

    Hovořím o tzv. „vajíčkovém útoku“, který se zatím odehrál skoro na každé předvolební slibotechně ČSSD. Co na to strana, kde sociálně demokratické cítění zůstalo jen v názvu? Hned našla viníka - je jím konkurenční ODS. Politologové začínají hovořit o zhrubnutí politické scény a o morálce těch, co se odhodlají skrze vajíčka dát nahlas znát svůj názor. Je zjevné, že kdyby u nás ve státě existovala funkční demokracie, lidé typu Jiřího Paroubka by ve vrcholné politice vydrželi jen malou chvíli. Prostě nám chybí občanská společnost. Prostá angažovanost lidí ve věcech veřejných. Po fašistickém protektorátu, komunistickém puči a následné 20leté okupaci bylo zřejmé, že tvorba demokracie bude těžká a zdlouhavá. Vajíčkový názor je jedna z forem, kterou se rozhodla využít část mladé generace.  Nejde o kámen nebo o klacek. Nejde ani o zneužití policejní mašinérie proti lidem, jak se toho dopustil ve svém postoji právě Paroubek.

    Nejlépe by bylo, kdyby si právě mladá generace uvědomila důležitost doby a možnosti věci kolem sebe měnit a v podzimních předčasných parlamentních volbách volila malé strany na místo těch velkých. Tím se může stát, že během jedné noci se z velkých parlamentních stanou marginální skupinky a do 200 členného parlamentu se dostane třeba 15 malých stran; poté nepůjde v parlamentním rozhodování o dohody stranických sekretariátů, ale o diskuzi nad důležitostí rozhodnutí pro nastávající generaci. To by bylo krásné vajíčko všem těm, co si ze služby veřejnosti udělali vlastní kšeft.  

 

 

Před třemi lety jsem se na chvilku dostal s J. Paroubkem do křížku. Když se mu nelíbilo, že mu lidé volají a píší, podal na mě oznámení. Prohrál. Trutnovský úřad musel konstatovat logické, tedy, že politik jako veřejně činná osoba má menší ochranu soukromí nežli běžný občan. Správní odbor zmíněného úřadu mě nechtěl obeznámit s obsahem spisu,který k celé věci vedl, a s dopisem,  v kterém vysvětluje tehdejšímu premiérovi proč mě nepotrestali za zveřejnění Paroubkova veřejného čísla. Když jim krajský úřad nařídil, že mi spis k mé osobě vedený ukázat musí, odehrála se neuvěřitelná, bohužel v dnešní době běžná událost, kterou protiprávně nahrál zaměstnanec trutnovské radnice na videokameru. Z této nahrávky vzniknul 38min. film, který si můžete pustit na www.koukninafilm.cz

 

Příjemný začátek léta přeje

Stanislav Penc

www.kozy.cz

 

************

 

 

Dvě pražské jarní pozvánky – 5.května 2009

 

Přátelé,

posílám Vám pozvánku na dva večery společně strávené v sále restaurace na Slamníku v Praze 6, Wolkerově ulici č. 12. V pátek 8. května zahrají staré máničky a v sobotu 9. května ty mladší. Jedná se o setkání s hudební produkcí především pro návštěvníky Kozího mejdanu v Milkovicích. Začátek produkce v obou dnech bude cca ve 20:00 hod. Vstupné dobrovolné, ceny jídla a pití dle nabídky restaurace Na Slamníku.

V sobotu 9. května 2009 proběhne již 12. ročník demonstrace za legalizaci konopí spojený s průvodem a hudební produkcí Milion Marihuana March 2009. Začátek 13:00 Hod na Karlově nám. a odtamtud průvodem do parku Parukářka na Žižkově. Více naleznete zde

 

Připomínám termín již 10.ročníku Kozího mejdanu, který se tradičně koná na pozemcích statku v Milkovicích v Českém Ráji během srpnového úplňku. Ten letošní proběhne od středy 5. do středy 12. srpna 2009. Více naleznete zde

 

V případě, že víte o někom ve Vašem okolí, který by tuto informaci měl znát, přepošlete mu ji prosím. V případě, že si nepřejete podobné informace dostávat, napište nám, vyškrtneme Vás z adresáře.

 

 

 

 

Srdečně zdraví

Stanislav Penc

605/701081

www.kozy.cz

 

************

 

Podpořte Tibet a svobodu v Číně – 9.března 2009

V úterý 10. března 2009 od 17.30 hod. se uskuteční před Čínskou ambasádou  na Praze 6, Pelléově ulici demonstrace proti porušování lidských práv v Číně a Tibetu. Můžete-li přijít, udělejte to prosím, případně přepošlete tento email vašim kamarádům a známým.

 

Další aktivity pořádané k 50-ti  letům od povstání tibetského lidu proti čínské okupaci, která probíhá dodnes, najdete např. na www.potala.cz nebo www.tibinfo.cz . Noviny s obsáhlými informacemi ke stažení zde

 

          

 

V květnu bude v Praze probíhat setkání EU – Čína. Je vhodné připomenout našim politickým reprezentantům mimo jiné usnesení Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR z dubna minulého roku, v kterém poslanci vyzývají všechny své představitele, aby při mezinárodních jednáních aktivně vystupovali na obranu lidských práv obyvatel Číny a Tibetské autonomní oblasti. Až bude znám program onoho zasedání, budou vyhlášeny protestní shromáždění, aby politici věděli, co si o jednání, které by mělo směřovat jen k "ekonomické spolupráci", myslíme.

 

Srdečně zdraví

Stanislav Penc

tel: 605/701081

www.kozy.cz

 

 

************

 

 

Milkovické aktivity – 25.ledna 2009

 

Vážení,

po čase Vám přeposílám pár řádek, které Vás mohou přijít vhod. Letos to bude 10 let, co jsem se z Prahy - Chodova odstěhoval do Milkovic (statek na samotě mezi Kopidlnem a Sobotkou).  Chováme pro radost kozy, osly, psy a kočky. Na úvodní stránce www.kozy.cz je umístěná webkamera, aby jste i vy viděli pohled z okna do kraje.

Milkovice jsou Ekologické centrum, které poutavou formou v přírodě mezi zvířátky může především dětem a mládeži ukázat život v souladu s přírodou. Chcete-li nás navštívit se svými dětmi, nebo tuto možnost sdělit Vám blízké škole udělejte to, budeme rádi. 

Stejně jako v předchozích letech budeme rádi za každého dobrovolníka na ekofarmě, který nám bude chtít pomoci při práci kolem zvířátek, sadů a statku. Jídlo, pití, nocleh a zážitky zajištěny.

V pondělí 26. ledna 2009 od 21.20 hod uvede Česká televize na programu ČT2 v pořadu Krásné ztráty rozhovor Michala Prokopa se Stanislavem Pencem a psychologem Slavomírem Hubálkem. Více o pořadu naleznete zde

10. ročník Kozího mejdanu proběhne od středy 5. do středy 12. srpna 2009 na Kozím vršku v Milkovicích v Českém ráji. Zájemci o účinkování (hudebníci, divadelníci, filmaři, happeningáři...) se mohou přihlásit na email info@kozy.cz . Něco o předchozích ročnících se dočtete zde

 

 

Pro radost upozorňuji na videoklip jednoho z účastníků minulého ročníku Kozího mejdanu. Spustit ho můžete po kliknutí na obrázek nebo zde.

Se srdečným pozdravem a přáním všeho dobrého

Stanislav Penc

************

 

Stanislav Penc odchází ze Strany zelených – 13.listopadu 2008

            Jsem přesvědčen, že smysl vstupu do veřejných aktivit a zvláště do volených politických struktur musí být podpořen jasnou vizí a programem. Loajalita ke společnému dílu, k úspěchům i prohrám má být základ společné práce v politické straně nebo hnutí. Tento fenomén jsem si hodně uvědomoval během parlamentních voleb a mého vstupu do Strany zelených před dvěma roky. Teď už tento dojem bohužel nemám.

        Jelikož smysl mého politického angažmá ve SZ nebyl motivován zištně, musím veřejně vyjádřit svoje rozhodnutí odstoupit z čela Krajské organizace SZ v Královéhradeckém kraji, odejít z pozice poslaneckého asistenta Martina Bursíka a ukončit svojí činnost ve Straně zelených. Tento pocit ve mě převládá již delší dobu. Protože jsem se Stranou zelených již skoro tři roky bytostně spojen, dal jsem na žádosti některých spolustraníků, kterých si vážím a svoje rozhodnutí jsem odložil na dobu po sjezdu a po volbách. Vím, že nemohu být loajální k ambicím některých Zelených legitimizovat KSČM v politickém prostoru, k populistickému odmítání snahy o ozdravení stavu státní pokladny nebo k ukázce snahy neschopných spolustraníků změnit Stranu zelených jako převodovou páku k získání jejich vlastní moci a pozic. Nedělám si iluzi o dalších politických subjektech na naší scéně, v tomto srovnání vycházejí Zelení asi nejlépe, přesto vidím svoje místo více v rámci občanských iniciativ než v politické straně.

        I nadále budu aktivní ve věcech veřejných, budu vstupovat zejména v Královéhradeckém kraji do správních řízení ohledně staveb "na zelené louce", kácení stromů a jiných zásahů do přírodních krás. Budu nadále upozorňovat na aroganci moci a porušování lidských práv a svobod. Ostatně mám co napravovat. Během mého angažmá poslanecká sněmovna i díky poslancům SZ přijala např. policejní zákon, který neúměrně zvyšuje pravomoci policistů, zákon o zaznamenávání emailů a telefonů, jakožto zákon o výměně informací nebo evidence biometrických údajů pro vydání cestovních dokladů, kamerové systémy na ulicích velké části českých měst a v podstatě nefunkční systém kontroly a vymahatelnosti práva v našem státě.

            Jsem přesvědčený optimista a věřím v to, že se v budoucích časech dočkáme vítězství spravedlnosti a pravidel nad naplňováním osobních ambicí jednotlivců. Pro vytváření pravidel a kontrolních mechanizmů jsem v budoucnosti připraven znovu ve volbách kandidovat, nabídnout tak své zkušenosti   a vizi ve prospěch celku.

V Milkovicích dne 12. listopadu 2008

 

 

 

Srdečně zdraví

Stanislav Penc

ekologický hospodář a občanský aktivista

tel: 605/701081

www.kozy.cz

 

 

Více o politickém angažmá Stanislava Pence ve SZ najdete zde .

 

************

 

 

Ještě k volbám – 17.října 2008

 

Vážení,

Před nedávným časem jsem Vás informoval o mé kandidatuře do krajského zastupitelstva Královéhradeckého kraje za Stranu zelených. Přeposlal jsem Vám letáček, životopis a pár odkazů na reportáže nebo mediální odezvy na mé aktivity v posledních letech. Požádal jsem Vás o přeposlání Vašim známým především v Královéhradeckém kraji a o případnou podporu mojí kandidatury.

Považuji za žádoucí poslat Vám pár odkazů na krátké televizní vystoupení v televizní volební diskuzi. Věřím, že Vás následující videa nejen pobaví, ale ukáží Vám alespoň kousek z mých postojů.

Pro úplnost přikládám ještě odkaz na volební program SZ v Královéhradeckém kraji a veřejnou podporu mojí kandidatury od Václava Havla. Další podpory jsou uvedeny zde

 

 

Srdečně zdraví

Stanislav Penc

www.kozy.cz

tel.: 605/70 10 81

 

 

 

Zdravotní poplatky

01:46

 

instituce demokracie

01:00

 

Nemocnice a.s.

01:49

 

ke zdravotnictví­

03:47

 

Proč jí­t k volbám

01:06

 

proč volit Stranu zelených?

00:54

 

kompetence kraje

01:06

 

o čem je krajské zastupitelstvo

02:57

 

dluhy v kraji

01:33

 

K dopravě

01:07

 

 

Celá diskuze je ke stažení zde

 

************

 

 

Krajské volby za 18 dní – 28.září 2008

 

Vážení,
čas od času Vám napíši o aktivitách spojených s činností kolem Spolku přátel koz, mé osoby nebo věcí, které prostě považuji za důležité.
Tentokrát Vás hodlám informovat o mé snaze dostat se do krajského zastupitelstva Královéhradeckého kraje. Věřím, že pro Vás může být tato informace užitečná a že ji v případě Vašeho uvážení můžete zveřejnit nebo zaslat přátelům a známým nejlépe těm, kteří žijí v Královehradeckém kraji. V případě, že by jste mě chtěli jakkoliv pomoci, prosím ozvěte se.

Srdečně Vás zdravím a děkuji za tolerantní přístup.
Stanislav Penc
tel.: 605/701081
www.kozy.cz

.

 

Narozen 28. února 1970
(zedník, zahradník, pastevec koz a politik)
Z předrevoluční doby je znám jako aktivista nezávislých iniciativ. V roce 1988 byl trestně stíhán za distribuci letáků na připomenutí si 20. výročí okupace Československa, v lednu 1989 byl zatčen a následně odsouzen spolu s dalšími devíti aktivisty nezávislých iniciativ (mimo jiné s Václavem Havlem) za položení květin k soše sv. Václava v Praze k uctění památky Jana Palacha.


Spoluzakládal a stal se mluvčím Mírového klubu Johna Lennona, stál u zrodu Helsinského občanského shromáždění, byl členem přípravného výboru kulturní organizace Artforum – Jazzová sekce. Podílel se na organizaci protestních demonstrací na Václavském náměstí v letech 1988 -1989.


V listopadu 1989 se stal spoluzakladatelem Občanského fóra v Činoherním klubu v Praze, od února 1990 do rozpadu Občanského fóra byl členem jeho republikové rady. Po rozpadu OF se dále na politické činnosti v politických seskupeních nepodílel.


Také jeho další aktivity jsou mimořádně široké. Koncem roku 1991 spoluzaložil první nezávislou rozhlasovou stanici v ČSFR (dnešní Rádio 1) a v roce 1993 se podílel na vysílání rádia Mamma (pozdější rádio Limonádový Joe).


V Litoměřicích a poté i v Praze na Jižním Městě pomáhal organizovat kulturní a sportovní aktivity pro obyvatele zmíněných lokalit.
V roce 1993 inicioval založení občanského sdružení Hnutí občanské solidarity a tolerance HOST. Je mu věnována "větší" pozornost ze strany státních orgánů, byl např. několikrát fyzicky napaden policisty, nevpouštěn na tiskové konference, trestně stíhán za absurdity atd.


Je vnímán jako odborník na rasismus a policejní násilí v České republice, podílí se na aktivitách pro podporu Tibetu, upozorňuje na nedodržování lidských práv i v jiných zemích světa. Je členem Syndikátu novinářů, občas přednáší na základních a středních školách o násilí.


V roce 1996 založil Dokumentační středisko pro lidská práva, v němž působí doposud. Koncem roku 1998 byl vládou ČR jmenován na čtyři roky do Rady vlády pro lidská práva.


V roce 1999 se přestěhoval z Prahy do Českého ráje, kde založil Spolek přátel koz. Založil internetovou stránku www.kozy.cz. Stal se pořadatelem Kulturní a společenské slavnosti Kozí mejdan na samotě Milkovice v Českém ráji. Je členem Svazu včelařů, chová osly, kozy, psy, kočky.
Podílí se na uspořádání výstavy a dalších aktivitách na paměť bojovníků za svobodu. Součástí je i internetová stránka http://odboj.jicinsko.cz


V posledních volbách do Poslanecké sněmovny kandidoval na prvním místě jako nezávislý za Stranu zelených. Ke zvolení mu chybělo 75 hlasů.
Stal se poslaneckým asistentem místopředsedy vlády ČR, poslance a předsedy Strany zelených Martina Bursíka. Je předsedou krajské organizace Strany zelených v Královéhradeckém kraji.
Vstupuje do správních řízení ve věci kácení stromů a nové výstavby na „zelené louce“. Protestoval proti prodeji zámku Staré Hrady, rušení lokálních železnic, neposkytování informací z činnosti krajského úřadu…
Na svém statku otevřel ekologické centrum především pro školní děti, vydává publikace k dění kolem něho. Založil pozemkový spolek Milovické údolí pod Českým svazem ochránců přírody.
Žije společně s Jarmilou Štěpánkovou, se kterou vychovává dvě děti, šestiletou Věrušku a ročního Stáňu.

 

Aktivity zmiňované ve sdělovacích prostrředcích: 

1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004 ,2005 , 2006, 2007,2008 

(roky 1988 až 1995,1997  budou doplněny) 

ČTK píše 20 let o sktivitách Stanislava Pence

 

Běhající a vyhrožující Paroubek
07:53

Exekuci za policejní­ smyšlenku po 9 letech
10:01

Trutnovský starosta natáčíobčany
01:29

Standa Penc a úředníci Královéhradeckého kraje
01:33

 

Mezi námi zvířaty
03:46

Kluci v akci v Milkovicích
03:00

Kosmopolis o životě v Milkovicí­ch
06:40

   

 Standa Penc, Vinnetou naší­ doby

Občan Penc

Pasáček koz a premiér

Stanislav Penc: věčný potížista ze samoty

Více po kliknutí zde

 

************

 

 

Milkovický pozdrav – 8.srpna 2008

 

Dnes, tedy 8.8.2008, je tomu 8 let 8 měsíců a 8 dní co jsem se přestěhoval z pražského Chodova na samotu Milkovice u Starých Hradů v Českém Ráji.. Samota na jižním svahu vytváří přirozenou bránu z polabské nížiny do pískovcových kaňonů Českého Ráje.

 

Každým rokem pořádáme 8 denní kulturně společenskou slavnost Kozí mejdan, která je věnována kozám a svobodomyslnému způsobu života.  Na této nekomerční akci vystoupilo již skoro 200 hudebních seskupení a navštívilo jí několik tisíc lidí. Letošní Kozí mejdan proběhne od středy 13. do středy 20. srpna 2008. Během příštího roku hodláme etablovat Ekologické centrum především pro školní děti s možností krátkodobého ubytování.

 

V květnu 2006 se nám narodil chlapeček Stáňa, který nás společně s 6letou Věruškou obšťastňuje svým dětským cítěním. Za tento čas se u nás narodilo nebo našlo nový domov řada zvířátek. V současné době máme 27 koz a kozlů, 4 oslíky, 3 psy a 3 kočky, hospodaříme na 23 Ha. V této souvislosti celé roky nabízíme možnost relaxace při práci kolem statku zvířátek a v sadech.

 

Více podrobností se o aktivitách z Milkovic dozvíte na www.kozy.cz

Krásný zbytek léta a hodně příjemných zážitků a radosti přeje

Stanislav Penc

605/701081

 

P.S. Již nějakou dobu hledáme rodinnou přítelkyni, prostě dlouhodobou kamarádku co u nás bude třeba i bydlet. Životní experimentátorka výhodou. Svobodná maminka není překážkou.

 

************

 

 

Ve středu soud vynese rozsudek v kauze napadení účastníků Czechteku 2005 policii ČR – 9.července 2008

 

Policejní brutalita před soudem. Po 3 letech

 

 

Ve středu 9. červnece 2008 od 13.00 hod by měl pražský Městský soud Spálná ulice,  Praha 1, přízemí místnost č. 9a vynést rozsudek v kauze napadení účastníku Czechteku 2005. O.H. a P.K. žalovali Ministerstvo vnitra za vhození dvou dýmovnic do osobního automobilu a následného napadení.  Uvedená žaloba je jedna z mála, která se podařila v případu CZECHTEK 2005 dotáhnout do konce. (podrobnosti k případu naleznete  zde )

 Před třemi lety 3 500 policistů napadlo na louce u Mlýnce na Tachovsku  poklidné  účastníky hudební slavnosti Czechtek 2005. Několik desítek mladých lidí bylo zraněno. Celý neadekvátní zákrok stál daňové poplatníky více než 31 milionů korun. Zákrok obhajoval tehdejší ministr vnitra Bublan i premiér Paroubek. I přesto, že se po volbách stal jeden z kritiků zákroku poslanec Langer  ministrem vnitra, nenaplnil svoje tvrzení o nutnosti vyšetření onoho zákroku a potrestání konkrétních viníků. Do dnešního dne nebyl nikdo ze zasahujících policistů potrestán. Řídící důstojníci byli vesměs v následujících třech letech povýšeni nebo odměněni.

Nikdo z politiků, kteří neopodstatněný brutální zákrok schvalovali neodstoupil. Tento případ jasně ukázal, že stav demokracie v naší zemi bohužel není nikterak dobrý. Věřme, že postupnou generační výměnou se poměry budou měnit.

Podrobnosti naleznete buďto na www.kozy.cz/ct.htm nebo na http://czechtek.bloguje případně na

www.policejnistat.cz

 

Srdečně zdraví

Stanislav Penc

 

************

 

Prázdniny s kozami – 19.června 2008

 

Zdravíme Vás a přejeme krásné léto, které máme před sebou.

 

Je vhodné vědět, že do svých letních plánů můžete vložit návštěvu Kozího vršku v Milkovicích v Českém Ráji a to hned v několika následujících možnostech...

Kozí mejdan- devátý ročník osmidenní kulturně společenské slavnosti věnované kozám a svobodomyslnému způsobu života. Tentokrát během srpnového úplňku od středy 13. do středy 20 srpna 2008. Setkání ve volné krajině, při kterém vystoupí muzikanti a divadelníci, kteří sami přijedou. Vstupné dobrovolné, ceny lidové, stanování v místě možné. Krátký videoklip naleznete zde.

Veřejná škola dojení- po předchozí telefonické nebo emailové dohodě je možné kdykoli přijet se skupinou dětí, dětským táborem, školou, nebo v jiném seskupení. Rádi Vám vysvětlíme, co jsou kozy za zvířátka a pokusíme se vás naučit dojit kozy. Součástí je i návštěva Kozího muzea a ukázka zemědělské techniky. Videoklip ke Kozímu muzeu naleznete zde.

 

Dobrovolníci na ekofarmě - Chováme kozy a osly, sušíme seno, sbíráme ovoce, pěstujeme rozlišné plodiny.... k tomu ke všemu uvítáme pomocníky, kteří si chtějí vyzkoušet co všechno obnáší život na statku, nebo si chtějí zlepšit fyzičku a opálit se jinak než s činkou v ruce ve fitness centru.

Více informací o aktivitách z Milkovic naleznete na www.kozy.cz .

 

Srdečně zdraví
Stanislav Penc
605/701081

 

************

 
 

Zítřejší setkání za Tibet a svobodnou olympiádu – 23.duben 2008

 

 
Dobrý den,
 
ve čtvrtek 24. dubna 2008 se v čase od 14 do 21 hodin uskuteční v Praze v prostoru mezi Hlavním nádražím a Opletalovou ulicí setkání s podtitulem ,,Lidská práva nejsou jen Tibet, olympijské hry nejsou jen sport".
Shromáždění svolané k příležitosti zasedání Českého olympijského výboru a delegátů českých sportovních svazů, kteří v té době budou zasedat v budově Automotoklubu, není voláním po bojkotu olympijských her. Jde o upozornění na fakt, že Olympijské hry nejsou jen o sportu.
Organizátoři shromáždění chtějí Českému olympijskému výboru připomenout, že lidská práva nejsou
politickou záležitostí a diskuse o lidských právech nejsou politizováním olympijských her. Čínští organizátoři sami v roce 2001 veřejně spojili svou kandidaturu na pořádání her se zlepšením na poli lidských práv.
,,Vyzýváme Český olympijský výbor, aby sám jasně deklaroval svůj protest proti porušování lidských práv v Číně a Tibetu a v tomto duchu apeloval na Mezinárodní olympijský výbor".
Shromáždění doprovodí vystoupení řady hudebních skupin, jako je Jablkoň, Létající koberec, Vladimír Merta, Uraggan Andrew & Reggae Orthodox, Jiří Dědeček a další, výstava fotografií z Tibetu v prostoru Hlavního nádraží a prezentace organizací zabývajících se lidskými právy a Tibetem.
 
K této příležitosti vychází speciální číslo novin, které si můžete
stáhnout zde 
http://www.lungta.cz/download/tibetske-noviny.pdf
 
 
Srdečně zdraví
Stanislav Penc
www.kozy.cz
605/701081
 

************

 Tibet, Čína a my – 4.dubna 2008

 Vážení přátelé,

zasílám Vám plakát a text k protestnímu shromáždění, které proběhne v Praze 24. dubna 2008. Přijďte podpořit dobrou věc.

V rámci zmiňovaného setkání od 14.oo do 21.oo hod zahraje většina hudebních seskupení, které v uplynulých 20 letech vystoupily na akcích upozorňujících na porušování lidských práv v Číně a Tibetu. Program a další podrobnosti o aktuálním dění v Tibetu najdete například na internetových stránkách www.lungta.cz www.potala.cz nebo www.protibet.org  

 

V posledních 14 dnech se v České republice stala ve věci upozorňování na porušování lidských práv v Číně a Tibetu řada do této doby jen požadovaných kroků:

Ministr zahraničních věcí vydal 15.března 2008 prohlášení, dva dny poté se ve svém usnesení vyjádřila Česká vláda a 1.dubna 2008 se usnesla i Poslanecká sněmovna parlamentu ČR. Je důležité, aby se z provolání staly i činy. K tomu můžeme bezpochyby přispět i my svým zájmem o dění na druhém konci světa a uvědoměním si, že mír a lidská práva jsou nedělitelná.

 

 

Srdečně zdraví

Stanislav Penc

605/701081

www.kozy.cz

 

 

Podpořte svojí účastí odvahu Českého olympijského výboru a našich sportovců v protestech proti porušování lidských práv v Číně a Tibetu.

Ve čtvrtek 24. dubna 2008 od 14.00 do 21.00 hod v Praze 1 Opletalově ulici (mezi Hlavním nádražím a budovou Autoklubu), kde v tomto čase budou zasedat delegáti sportovních svazů v ČR chcete-li nám pomoci v organizaci zavolejte na číslo 605/701081

 

 

Máte-li možnost plakát nebo text  umístit na některé webové stránky či případně zveřejnit v  médiích, udělejte to prosím. Vhodné je i přeposlat tento email na adresy ve Vašem adresáři. Můžete-li pomoci s vylepením nebo rozdáváním plakátů a letáků, případně můžete-li nějak jinak pomoci, ozvěte se prosím.

 

 

************

 Podpořte svobodu Tibetu – 17.března 2008

 
Ve  středu 19.března od 18 hod. proběhne další demonstrace před čínskou ambasádou v Pelleově ulici na Praze 6, která reaguje na současnou situaci v Tibetu. Podpořte svobodu Tibetu svojí účastí na této demonstraci.

Více informací naleznete na www.lungta.czwww.potala.czwww.protibet.org

 

Šiřte prosím tuto informaci dál.

 

 

 

 

S pozdravem

Stanislav Penc

605/701081

 

************

 Kozí mejdan v Novém roce – 2.února 2008

  
Letošní Kozí mejdan proběhne od středy 13. srpna do středy 20. srpna 2008. Něco o předchozích ročnících naleznete zde

 

Milkovice jsou polabskou bránou Českého Ráje. Stádo oslů, koz a kozlíků, které chováme pro radost nám pomáhá udržovat rozsáhlé pozemky ekologického statku.

Rádi uvítáme pomocnice a pomocníky. Školní a rodinné výlety naučíme dojit kozy a ukážeme Vám jak nespěchat.

 

 

 

 

 

 

 

 

Vše krásné v novém roce přeje

 

Stanislav Penc z Milkovic

www.kozy.cz

 

************

 

Zdravě žít a svobodně myslet – 16.říjen 2007

 

Více o konopí a léčivých účincích naleznete zde

Tento plakát vznikl jako reakce na nesmyslné policejní zabavování rostlin konopí v poslední době. Pár případů z poslední doby naleznete zde

Plakát v dobré kvalitě pro tisk naleznete zde .Případně Vám ho ve formátu A2 Vám rádi zašleme, stačí napsat nebo zavolat. 

Petici společně s vybranými signatáři, která před 7 lety upozorňovala na nesmyslnost zpřísnění zákona, naleznete zde 

S veselým pozdravem

Stanislav Penc

www.kozy.cz

 

************

 

 

Kozí mejdan již za pár dní – 29.červen 2007

 Kozí mejdan

kulturně společenská slavnost věnovaná kozám a svobodomyslnému způsobu života
od středy 25. července do středy 1. srpna 2007
na samotě Milkovice u Libáně v Českém Ráji
 

Osmidenní mejdan letos již po osmé v pořadí Vstupné dobrovolné
Ceny lidové
Bez ochranky a plotů
V překrásné krajině na horizontu
Stanování a parkování možné
Bez stánkařů a dealerů
Procházky po okolí, koupání
Děti, psi a další rodinní miláčci vítáni
Půllitry sebou, jinak pijete z kelímků
Koná se za každého počasí
Bez problémů v pohodě

 

                                                                                                   

Papírové kelímky, tříděný odpad, popelníky, WC, sprchy, umyvadla…

Noční osvětlení, ohně, dvě pódia, bary, bezmasá kuchyně, čajovna, kuřárna, divadelní a diskusní stany…

Moučníky, limo-pivo, opékané pochoutky, víno, kořalky, výrobky z kozího mléka, teplé nápoje, káva, pekařské výrobky…

Muzikanti, divadelníci, básníci, malíři, výtvarníci, pedagogové… přijeďte s rodinou a přáteli strávit příjemnou dovolenou a ukázat co umíte.

Dalším aktivitám se meze nekladou
Jaké si to uděláme, takové to budeme mít

Více naleznete na www.kozy.cz

Prosíme o přeposlání Vašim kamarádům a známým, případně o zveřejnění této informace.

Srdečně zdraví

Stanislav Penc

************

 Radostná zpráva – 16.května 2007

 

Oznamujeme Vám, že se nám dnes dopoledne narodil syn Stanislav. Měřil 52 cm a vážil 3,70kg. Oslavu k jeho příchodu na svět uskutečníme v době Kozího mejdanu v Milkovicích od středy 25. července do 1. srpna 2007. Více najdete na www.kozy.cz

Věříme, že Vás tato informace potěšila.

Spokojení rodiče Standa Penc a Jarmila Štěpánková a sourozenkyně Věruška

 

 

 

 

************

  Informace a pozvánky z Milkovic – 3.května 2007

 

Vážení,

jelikož Vás již nějakou dobu informuji o záležitostech spojených s fenoménem koz a svobodomyslném způsobu života přeposílám pár drobných odkazů, k věcem které mi připadají důležité.

 

* V neděli 6. května 2007 od 14 hod vyvrcholí protestní akce za zachování Kozího plácku v Praze v současné podobě. Na základě nepochopení, proč by na Kozím plácku měla stát socha Sigmunda Freuda, jsme zjistili, že vedení magistrátu hl.m. Prahy aPraha 1 postupují nestandardně v rozdělování městských financí, šíří polopravdy a lži a nehájí zájmy památkové ochrany centra Prahy jako světové památkové rezervace UNESCO. Na 200 dokumentů, novinových článků a dalších informací dokládající naše tvrzení najdete na stránce http://placek.bloguje.cz Aktivita není v žádném případě zaměřena proti S. Freudovi  a ani proti sochám jako takovým.

 

* Již po osmé v pořadí proběhne od středy 25. července do středy 1. srpna 2007 na samotě v Milkovicích v Českém Ráji Kulturně společenská slavnost KOZÍ MEJDAN. O tomto nekomerčním setkání, možnostech účinkování a dalších věcech se dozvíte na www.kozy.cz

 

* Milkovice patří pod obec Staré Hrady. V této obci stojí zámek, který zachránili místní obyvatelé v druhé polovině minulého století před demolicí. 25 let ho postupně opravovali za pomocí Literárního archívu Památníku národního písemnictví, který je dlouholetým pronájemcem zámku. Obec se rozhodla zámek prodat i přes odpor většiny místních obyvatel a kulturní veřejnosti. Všechny dokumenty,ohlasy médií a další souvislosti naleznete na stránce http://sh.bloguje.cz Pomozte zachránit zámek Staré Hrady nám i budoucím.

 

* Příroda co potřebuje pomoc je podtitulek aktivit, které jsou chronologicky a významově složeny na stránkách http://priroda.bloguje.czStránka obsahuje veškeré správní řízení v Královéhradeckém kraji od března letošního roku. Jde o názornou ukázku jak se nám postupně kraj mění a návod jak je tomu možné zabránit.

 

* Pro pobavení a poučení pár odkazů na Film a televizní reportáže z poslední doby, kde se objevují aktivity z Milkovic.

Musím ti to říct – dokument o sporu Paroubek x Penc a trutnovská radnice

Kluci v akci – o kozách, kozím mléku v podání Milkovického statku

Kosmopolis – o životě na samotě u lesa

Otázky Václava Moravce - Debata Bublan x Penc o Czechteku

Principy demokracie -  O nesmyslnosti trestního stíhání S. Pence za položení otázky na tiskové konferenci

Kozí mejdan – úchvatný dokument z cyklu pořadů Náš venkov

 

 

Srdečně zdraví

Stanislav Penc

605/701081

 

 

************

 Za zachování Kozího plácku v současné podobě – 5.února 2007

Sedmidenní slavnost spojená s protestem, hudbou, výstavami, přednáškami a představením exponátů Kozího muzea a to

od pondělí 5. do neděle 11. února 2007 na Kozím plácku v Praze

(křižovatka ulic Kozí, Vězeňská, Haštalská a U Obecního dvora).

 

Za zachování Kozího plácku v současné podobě

 

Protest bude probíhat na Kozím plácku a v přilehlých restauracích a kavárnách. Aktuální program bude vystaven uprostřed Kozího plácku. Na místě bude možné podepsat petici, seznámit se s veškerými materiály k dané věci. Je možné pomoci při instalaci a doplnění o další exponáty Kozího muzea. Uvítáme muzikanty, divadelníky a jiné umělce, kteří by se zúčastnili a zahráli. Na místě bude hudební aparatura a v nepřízni počasí řada prostor v přilehlých restauracích a kavárnách.

 

 

Fakta:

Když na pražské staroměstské radnici byla ku příležitosti 150. výročí narození Sigmunda Freuda  uspořádána ojedinělá výstava připomínající tohoto bořitele předsudků a význačného psychiatra, přišel nejbohatší český podnikatel Petr Kelner s nápadem darovat peníze na zhotovení Freudovy  sochy. Logické místo pro umístění případného díla připomínající tohoto myslitele je jeho pražské  zastavení. Tedy buďto Hotel Flora, kde hrál kulečník, nebo areál psychiatrické léčebny Kateřinská u Karlova náměstí, kde měl jedinou svoji pražskou přednášku. Případně město Příbor na Moravě, kde se narodil. Je zvláštní, že úmysl případnou sochu postavit právě v areálu nemocnice byl změněn na Kozí plácek u Staroměstského nám., kde Sigmund Freud nikdy nebyl. O záměru  umístit sochu právě na Kozí plácek jsme se dozvěděli z médií, na místo ze standardního projednávání v orgánech města.

I přesto, že v označení nejde o náměstí, ale o křižovatku 5 ulic, je toto místo po staletí nazýváno Kozí plácek. Jde o  zvláště magické místo, jedno z posledních volných náměstí v centru Prahy.

Jelikož ani majitel pozemku, Magistrát hl.m. Prahy ani městská část Prahy 1 o záměru nic nevěděli, s odkazem, že vše ví primátor Pavel Bém, obrátili jsme se na něj. Ten nám v říjnu minulého roku napsal:  "Jsem v kampani a na takový pitomosti nemám Stando čas. Po volbách" Proto jsme v úterý 17. října 2006 uspořádali protest, na který jsme přivezli i pár koz z Kozího vršku v  Mi lkovicích v Českém ráji. Tento den se k protestu proti umístění sochy, která nemá s daným místem nic společného a jen obelhává dějiny, připojilo podpisem několik stovek občanů, z toho velká část místních. Chtěli jsme znát vysvětlení proč právě toto místo. Ani na schůzce s primátorem Bémem, která proběhla na začátku ledna 2007, jsme se bohužel nic nedozvěděli. Primátor nás odkázal na odborníky. Proto jsme interpelovali starostu Prahy 1 a  začali zjišťovat,  jak se věci mají.

 

Otázníky:

O umístění sochy Sigmunda Freuda na Kozí plácek požádala zprostředkovatelská firma v lednu 2007.Tedy více než půl roku poté, kdy proběhla mediální kampaň primátora hl.m. Prahy o umístění sochy právě na Kozím plácku.

Památkový odbor magistrátu hl.m. Prahy má pro účely umístění uměleckých děl a soch osobností, které nemají návaznost a vztah k danému místu vytypovánu  řadu lokalit. Kozí plácek mezi nimi není.

Všeobecná fakultní nemocnice, v jejíž správě je areál psychiatrické léčebny Kateřinská, přivítala prvotní záměr umístit sochu právě tam. Podmínkou byla účast na domluvě, kde přesně socha bude stát.

Kdo a proč rozhodl usilovat o umístění sochy Sigmunda Freuda právě na Kozím plácku, když je v Praze místo, kde skutečně byl a přednášel?

Proč není zažitou praxí konzultovat záměr „zastavět“ náměstí nejprve s místními občany?

Další písemnosti a informace se dozvíte buďto tento týden na Kozím plácku v Praze nebo na www.kozy.cz

 

 

Za organizátory protestu

Stanislav Penc

tel: 605/701081

 

************

 
Kozí plácek kozám! – 16.října 2006

 

Nesouhlasíme se záměrem postavit na Kozím plácku sochu Sigmunda Freuda. Kozí náměstí patří kozám a je jistě mnoho vhodnějších míst pro tento pomník.

Při zjišťování, proč se neuvažuje o jiné lokalitě, nám bylo úředníky městské části Praha 1 a Magistrátu hl.m. Prahy sděleno, že o celé věci má nejvíce informací primátor Pavel Bém. Ten na žádost o poskytnutí informace, která by osvětlila celou záležitost, minulé pondělí napsal: "Jsem v kampani a na takový pitomosti nemám Stando čas. Po volbách"


V Praze jsme již v minulosti na základě "vrchnostenského" rozhodnutí přišli o řadu rockových klubů, prostor pod Stalinovým pomníkem na Letné, Ladronka, Budánka, Zlatá loď, Dům u Divého muže a řadu dalších.


Proto vyjádříme protest proti shora uvedenému spojený s podepisováním petice proti záměru, který je jeden z mnoha nekonzultovaných s občany

v úterý 17. října 2006 od 15 do 18 hod na Kozím plácku v Praze 1, pár minut od Staroměstsého náměstí.


Do Prahy  s sebou vezmeme i pár koz z Milkovic. Kdo z Vás podporuje snahu, aby Kozí plácek patřil kozám, ať přijde zítra do Kozí ulice, případně tuto informaci zveřejní nebo přepošle svým známým.

 

Za Spolek přátel koz
Stanislav Penc

tel: 605/701081

 


Vycházíme ze strohých statistických čísel: po druhé světové válce bylo v ČR 1,5 mil. koz, nyní se jejich počet odhaduje na 18 tisíc. O kozách se většinou traduje, že kozí mléko smrdí a kozlové ještě víc. Řada českých přísloví, kde jsou kozy zastoupeny, může mylně vést k závěru, že kozy jsou tvrdohlavé, tudíž hloupé. Vědomi si těchto skutečností, rozhodli jsme se kozy a vše s nimi spojené zpopularizovat lehkou a pro většinu společnosti přijatelnou formou. Více informací na www.kozy.cz

 

************ 

 

Loučení s létem v Milkovicích - 25.září 2006

 

 

Píši Vám jako hudebníkům, co si přijet zahrát? A tím se podívat do krásné přírody a undergroundové atmosféry, která se pomalu a jistě z naší republiky vytrácí.

 

 

 V Milkovicích se uskuteční Loučení s létem. To proběhne  ode dne svátku sv. Václava tj.čtvrtka 28. září do neděle 1. října 2006.

 

Hudebníci a všichni co máte co předvést přijeďte a zahrajte. Aparatůra ve stole i zvukař zajištěn.

 

„Chtěli bychom upozornit všechny, kterým se podobné akce bez jasně viditelné struktury nevejdou do jejich jasně nalinkovaných životů, aby ani letos ani napříště nejezdili. I kdyby čert na koze jezdil.“

 

Informace o předchozích mejdanech naleznete zde

 

V Milkovicích na statku žije 29 koziček a kozlíků. Taky 5 oslíků, pejskové a kočičky. Okolo stavení jsou louky a sady, prostě idylka. Chcete-li si odpočinout od města a pomoci nám, přijďte do malebného koutu Českého Ráje. Můžete přijet s dětmi, psy nebo jinými rodinnými miláčky. Spaní a jídlo zajištěno!

Více informací najdete na www.kozy.cz

Srdečně zdraví Stanislav Penc

 

************

 Kozí mejdan – 10.červenec 2006

 

Vážení,

sluníčko svítí, voda na koupání je dostatečně teplá, léto je v plném proudu. Stejně tak jako šest let před tímto pořádáme v Milkovicích v Českém Ráji osmidenní kulturně společenskou slavnost na podporu koz a svobodomyslného způsobu života nazývanou Kozí mejdan.

Letos proběhne od středy 2. do středy 9. srpna 2006

Mejdan, který se koná na 20ha je ryze nekomerční setkání uprostřed přírody a zviřátek (máme 27 koz a kozlů, 6 oslíčků a řadu pejsků a kočiček).

Vstupné dobrovolné, ceny lidové. Pivo, limo, víno a jídlo stejně jako toalety a pitná voda zajištěna. Stanování v místě je možné. Psi, děti a další rodinní miláčci vítáni.

Každoročně postavíme podia, objednáme kvalitního zvukaře a aparaturu, stejně tak jako nástrojovku pro muzikanty. Hudební a divadelní program není předem stanoven, prostě kdo přijede, ten zahraje. Proto každý, kdo hraje vlastní věci a chce v Milkovicích zahrát nebo něco zajímavého předvést, bude vítán.  Celé setkání je pořádáno pod heslem " jaké si to uděláme, takové to budeme mít". Informace o předchozích ročnících naleznete zde. Další aktivity vyvěrající z Milkovic naleznete na internetové stránce www.kozy.cz

Srdečně zdraví  Stanislav Penc

tel: 605/701081 nebo 493/598 576, e-mail: info@kozy.cz

 

************

Den po volbách – 4.června 2006

 

Strana zelených získala 6 poslaneckých mandátů. Svůj hlas jí dalo přes 336tisíc občanů České republiky. V královehradeckém kraji získala čtvrtý nejvyšší výsledek ze všech krajů. Hlasovalo pro ni skoro 20tisíc voličů.  Stanislava Pence - lídra kandidátky zelených v kraji preferenčním hlasem podpořilo 7.8% z nich. Ze 340 kandidátů zelených je to v preferencích 6 největší výsledek. Poslanecký mandát nám "unikl" o několik desítek hlasů. 

Děkujeme všem za podporu a přízeň. Mandát voličů je pro nás zavazující. Politika je pro nás starost o věci veřejné. Jde o službu občanům. Jde o hledání konkrétních řešení problémů a směřování vývoje v zemi. Nevnímáme politické témata v optice levice a pravice. 

V tomto duchu odkazujeme na petici za omezení jízdy kamionů na českých silnicích. Konkrétní snažení a informace budou i nadále pravidelně zveřejňovány na stránce www.kozy.cz 

V následujících dnech uspořádáme několik setkání s občany:

19. června - Hradec Králové

21. června - Jičín

23. června - Náchod

26. června - Rychnov nad Kněžnou

28. června - Trutnov

30. června - Vrchlabí

Volební kampaň Stanislava Pence - články, rozhovory, konkrétní aktivity, životopis a další naleznete zde

Místní program Strany zelených královehradeckého kraje naleznete zde

 Srdečně zdraví Stanislav Penc

 

************

 Informace z Milkovic – 29.květen 2006

 

Vážení,

vzhledem k tomu, že Vám již nějakou dobu zasílám informace vztahující se ke kozám a mejdanům na jejich podporu a upozornění na případy hrubého zneužívání moci, které mě nenechávají klidným, dovoluji si Vám zaslat následující pozvánky:

V pátek 2. a sobotu 3. června 2006 proběhnou volby do Parlamentu ČR. Chcete -li, můžete odvolit v Milkovicích v Českém ráji. (k tomuto je zapotřebí vyzvednout si nejpozději do středy oproti předložení občanského průkazu nebo pasu na úřadu ve vašem bydlišti voličský průkaz)

V úterý 6.6.2006 tomu bude 6 let, 6 měsíců a 6 dnů co žiji na samotě u lesa v Milkovicích. Na 25 Ha se pase 27 koz a koziček, 6 oslíků. Žije u nás i řada pejsků a kočiček. Zviřátka chováme výhradně pro radost a s vědomím, že kozel je nejlepším zahradníkem.

Kozí mejdan - již 7 rokem pořádáme v Milkovicích osmidenní kulturně společenskou slavnost na podporu koz a svobodomyslného způsobu života. Tentokrát toto setkání proběhne od středy 2. do středy 9. srpna 2006.

Od září tohoto roku plánujeme představit putovní Kozí muzeum po městech ČR. Zájemci o instalaci nebo pomoc jsou už teď vítáni.

Mimo internetové stránky www.kozy.cz chystáme zahájení provozu internetového Kozího rádia a vydávání pravidelného tištěného společenského magazínu pro obyvatele Královehradeckého kraje.

Srdečně zdraví Stanislav Penc

Stanislav Penc je lídr kandidátky Strany zelených v Královehradeckým kraji************

 
Potřebujeme policii, které můžeme věřit – 8.května 2006

 

Strana zelených: potřebujeme policii, které můžeme věřit

Praha, 8. května 2006

 Strana zelených oceňuje rychlost, se kterou inspekce ministra vnitra shromáždila a ověřila důkazy, na podkladě kterých podala trestní oznámení na policistu Tomáše Čermáka pro podezření ze spáchání trestního činu zneužití pravomoci veřejného činitele a ublížení na zdraví v souvislosti s brutálním napadením Kateřiny Jacques.

 Vyjadřujeme znepokojení nad skutečností, že se doposud nikdo ze zodpovědných nevyjádřil k sérii selhání, která dokládají, že nešlo o ojedinělý exces policisty, ale o projev neprofesionálního řízení policie.

 Strana zelených, jejíž členka a kandidátka Kateřina Jacques byla zbita při poklidném vyjádření nesouhlasu s neonacismem, konstatuje, že ministr vnitra František Bublan se doposud nevyjádřil k níže uvedeným selháním Policie ČR:

1)      policie neinformovala Magistrátní úřad hl.m. Prahy o tom, že ohlášení demonstrace za práva dělníků demokratické mládeže Jiřím Tůmou je ve skutečnosti ohlášením demonstrace hnutí „Národní odpor“. Toto hnutí je přitom vedeno na seznamu extrémistických organizací - jde tedy velmi pravděpodobně o selhání tajných služeb. V den demonstrace přitom policie monitorovala příjezd demonstrantů a pět z nich obvinila z propagace fašismu ještě před příjezdem na území hl.m. Prahy, konkrétně v Průhonicích. Vedení policie oznámilo, ze magistrátním úředníkům informace předalo. Magistrát toto popírá. 

Stanovisko SZ: demonstrace neonacistů neměla být Magistrátním úřadem hl.m. Prahy povolena a Policie ČR měla její případné účastníky zajistit. Kdo nese odpovědnost za to, že policie neposkytla magistrátu informace o tom, že ohlášená demonstrace za práva dělníků bude ve skutečností demonstrací neonacistů a demonstrace proto nebyla zakázána? Vedení policie buď nemělo potřebné a kvalitní informace, nebo nemluví pravdu.

2)      podle policejního mluvčího Ladislava Bernáška Kateřina Jaques "narušovala oznámený a klidný pochod neonacistů". "Dostala několikeré výzvy, kterých neuposlechla, proto ji policisté předvedli," řekl mluvčí. Jacques podle Bernáška "kladla odpor", proto policisté použili donucovací prostředky: "Na místním oddělení podala vysvětlení k přestupku a byla propuštěna."

Stanovisko SZ: policejní mluvčí Bernášek použil nepřijatelnou formulaci o tom, že Kateřina Jacques „narušovala oznámený a klidný pochod neonacistů“. Informoval nepravdivě, když konstatoval ve zprávě zveřejněné na internetu po 15 hodině, že Kateřina Jacques byla propuštěna (byla propuštěna až večer) a především mystifikoval veřejnost informací, že Kateřina Jacques kladla odpor a proto policisté použili donucovací prostředky.

Policejní mluvčí projevil falešnou loajalitu, o které v ČT mluvil policejní prezident Husák, a vědomě nejméně dvěma nepravdivými informacemi klamal veřejnost a poškodil dobré jméno Kateřiny Jacques. Proč se policejní mluvčí za své selhání neomluvil Kateřině Jacques a veřejnosti, proč zůstává ve funkci, kdo za to nese odpovědnost? 

3)      v místnosti policejní služebny místního oddělení Nové Město, Praha 2, Vyšehradská 20  byla Kateřina Jacques připoutána k tyči a mlácena. Případ dokládá, že v zákoně o policii ČR chybí mechanismus dozoru a kontroly v případě užití donucovacích prostředků nebo svévolného jednání policie . Konkrétně, v tomto případě nebyla v místnosti umístěna videokamera ani jiné záznamové zařízení.

Ministr vnitra popřel skutečnost, že byl o brutálním jednání policisty na služebně informován, ačkoli byl informován odpoledne telefonicky předsedou SZ Martinem Bursíkem a tentýž den večer přímo Kateřinou Jacques. 

 Stanovisko SZ: Kdo nese odpovědnost za skutečnost, že zajištěný nemá reálnou možnost doložit jednání policie na služebně protože služby nejsou monitorovány? Ministr vnitra by měl věrohodným způsobem zdůvodnit, proč v rozhovoru v Hospodářských novinách popřel, že by měl infromace o bití Kateřiny Jacques na služebně, ačkoli to není pravda. Kalkuloval snad s vědomím, že samo svědectví Kateřiny Jacques bez existence důkazů je bezpředmětné?

Je zřejmé, že Inspekce ministra vnitra nepostupuje nezávisle a reaguje na politickou objednávku. V případě loňského Czech Teku odložila inspekce podání pro podezření ze zneužití pravomoci veřejného činitele v řadě případů, kdy se policisté dopustili brutality proti mladistvým. Naopak nyní, před volbami, v případě napadení ředitelky sekce Úřadu vlády, vyšetřila případ během mimořádně krátké doby a sdělila obvinění z trestného činu. „V budoucnu nemůže deliktní jednání policie prošetřovat Inspekce ministra vnitra, ale samostatný vyšetřovací orgán, který nebude svazován falešnou profesní solidaritou a přáními ministra vnitra“, řekl Stanislav Penc, který nezákonné chování policistů dlouhodobě sleduje.

„Cestou, jak vrátit postupně důvěru veřejnosti v policii, je provést důslednou prověrku mravní integrity a profesionální vybavenosti policistů, především řídících pracovníků a povolat do řídících funkcí bezúhonné pracovníky, kteří nejsou spojeni s předlistopadovou SNB. Je nutné předložit nový model fungování moderního policejního sboru, který bude sloužit primárně k ochraně zdraví a životů občanů a k prevenci, nikoli represi.“, řekl Martin Bursík, předseda Zelených.

Ministr vnitra František Bublan vstupoval do funkce s vyjádřením, že mezi hlavní priority jeho práce bude patřit změna inspekčních a kontrolních mechanismů práce policie, tj. Inspekce ministra vnitra. Nejen, že tento slib nesplnil, ale ředitelem Inspekce ministra vnitra následně jmenoval Miroslava Borníka, který v roce 1989 protiprávně postupoval proti zmlácenému demonstrantovi D.K. (viz svědectví Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných č. 895). „Borník z tohoto důvodu není důvěryhodným ředitelem Inspekce ministra vnitra“, řekl Stanislav Penc. „Inspekce ministra vnitra se stala nástrojem trvalého alibismu rezortu vnitra, kterým je obhajováno neobhajitelné“, řekla Kateřina Jacques.

„Policie musí chránit veřejnost před pravicovými extremisty a ne pravicové extremisty před veřejností. Musí důsledně rozlišovat mezi pachatelem a obětí“, řekla Kateřina Jacques.

 Strana zelených žádá ministra vnitra o urychlené zaujetí stanoviska ke třem výše uvedením systémovým selháním policie. Žádá odvolání policejního prezidenta a policejního mluvčího a vyvození osobní odpovědnosti dalších řídících pracovníků policie. Stejně tak požadujeme vyšetření všech zdokumentovaných případů zneužití pravomoci a brutálního chování policie z posledních let.

 „Očekáváme, že ministr vnitra zadá vypracování návrhu systémových změn v řízení PČR, které budou minimalizovat rizika zneužívání pravomocí policistů. Ministru vnitra pak doporučujeme, aby zvážil, zda jeho setrvání v úřadě může přispět k navrácení důvěry veřejnosti v práci policie ČR. Podle našeho názoru nikoli“, řekl  Martin Bursík, předseda Zelených.

 Srdečně zdraví Stanislav Penc

 ************

 

15. března - Mezinárodní den proti policejní brutalitě – 15.březen 2006

 

Zelení odsuzují brutální policejní zásah proti účastníkům akce CzechTek 2005

Strana zelených odsuzuje účelové zneužití moci a podněcování k nenávisti vůči skupině obyvatelstva, k čemuž podle jejího názoru došlo při brutálním policejním zásahu proti účastníkům hudební akce CzechTek 2005. Strana zelených trvá na vytvoření vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny, jejíž vyšetřování by se neomezilo na policejní zákrok proti CzechTeku, nýbrž zabývalo se i služebními, správními a trestními řízeními, která se v souvislosti se zákrokem konala nebo budou konat. Inspekci ministerstva vnitra nepovažuje za důvěryhodnou.  Policejní orgány by také neměly vyšetřovat trestné činy poškozující policisty. Strana zelených se tak připojuje k mezinárodním mechanismům ochrany lidských práv, jež v souladu se smluvními závazky ČR již léta požadují, aby český stát oddělil vyšetřování trestných činů policistů od resortu vnitra, který v těchto věcech může být podjatý.

Na předním místě politického programu Strany zelených je kvalita života, o niž chceme usilovat i jako parlamentní strana po volbách v červnu tohoto roku. Kvalita života je podmíněna ochranou lidských práv. Ta je základním prvkem právního státu a politického systému liberální demokracie, zaručené českým ústavním pořádkem. I Strana zelených je pevně rozhodnuta právní stát a demokracii hájit a rozvíjet.

Proto jsme již bezvýhradně odsoudili zneužití policie proti CzechTeku koncem července 2005 na Tachovsku.    Strana zelených se připojila k té části české veřejnosti, která odmítá brutalitu policejního zásahu. Na základě právních rozborů důvodnosti zásahu jsme dospěli k názoru, že zásah nebyl oprávněný zejména proto, že policie bránila účastníkům technoparty v použití veřejné cesty na louku, kterou jim majitel propůjčil, a navíc tím způsobila zastavení provozu na dálnici. Ze soukromého pozemku, kam policie neoprávněně vstoupila, vytlačovala účastníky technoparty na jiné pozemky, jejichž majitelé souhlas k použití nedali. Jednání policie bylo právě opačné než ochrana majetku, jímž se pokrytecky a nepravdivě oháněla. Záměrem policie nebylo chránit něčí majetek, ale potlačit zábavu technařů, kteří na ni mají - v míře neohrožujícím nadměrně veřejný pořádek - právo.

Strana zelených žádá odstranění diskriminace určitých skupin v tom smyslu, že policie přistupuje vůči různým skupinám nerovným způsobem. Strana zelených žádá Policii ČR, aby zaměřila svoji pozornost na neonacistické srazy a další projevy extremismu spíše než na hudební akce typu CzechTeku. Dobrým vodítkem jí může být každoroční zpracovávaná zpráva o extremismu v ČR, kterou ministerstvo vnitra předkládá do Poslanecké sněmovny ČR.


 

 

Volebním lídrem Zelených bude v Královéhradeckém  kraji ochránce lidských práv Stanislav Penc více zde

 

 

ČTK píše 17 let o aktivitách Stanislava Pence  - všechny zprávy zde

Srdečně Stanislav Penc

************

 Buďme realisté, žádejme nemožné – 15.února 2006

 

Volebním lídrem Zelených bude v Královéhradeckém  kraji ochránce lidských práv  Stanislav Penc

Stranu zelených povede v Královéhradeckém kraji ve volbách do Poslanecké sněmovny ochránce lidských práv, bývalý disident  a ekologický hospodář Stanislav Penc. Rozhodli o tom delegáti krajské konference v Týništi nad Orlicí. Penc kandiduje na kandidátní listině jako nezávislý.

  Do politiky se tak vrací výrazná osobnost disentu a polistopadové politické scény. "Naše politická reprezentace potřebuje alternativu, která vrátí do politiky lidskost a občanskost. Zájem o potřeby lidí musí být pro politika přednější než  sledování vlastního prospěchu či upevnění mocenských pozicí jednotlivých politických klik. Zelení jsou právě tou alternativou, která přinese témata ochrany lidských práv, prevence zneužití moci ze strany  státu a potřebu kontrolních mechanismů v systému výkonu státní moci," řekl Penc. "Zelení jsou na straně občana a udělají vše proto, aby úřady podléhaly účinné kontrole, aby začaly fungovat transparentně, s respektem k lidem. Kupříkladu není možné, aby kontrola případného zneužití moci represivními složkami byla svěřena resortu vnitra."

Stanislav Penc již šest let bydlí "na samotě u lesa" v Milkovicích v Českém ráji, kde ekologickým způsobem hospodaří na statku s rozlohou 25 hektarů a věnuje se například chovu koz. "Jedná se o specifický životní styl, který mi přináší spokojenost a vyplývá z toho, že jsem zelený svým myšlením a cítěním," vysvětluje Penc.

Zelení jsou  pro ty, kteří hledají na dnešní politické scéně alternativu. Kterým se tato možnost zamlouvá žádáme, aby podpořili Zelený nejen vhozením hlasovacího lístku na začátku června, ale aby nás podpořili již teď. Možností je celá řada. Například přeposláním tohoto dopisu Vašim známým, nebo umístěním informace na Vašich stránkách.

Program Strany zelených najdete na stránkách www.zeleni.cz

Stránky Stanislava Pence jsou www.kozy.cz

Srdečně Stanislav Penc

Bezpečnostní politika státu

Přejeme si, aby policie v České republice měla respekt u spoluobčanů tak, jak tomu dle pamětníků naposledy bylo za první republiky.

Současný neutěšený stav bezpečnostních složek státu je dle našeho mínění následkem cechovního způsobu vedení jejich práce. Věříme, že většina policistů nastupuje do služby především proto, že v tom vidí poslání a ne získání finančního či jiného prospěchu. Nedůvěra v policii velké části spoluobčanů pramení především z toho, že  kontrola nad činností příslušníků Policie ČR a Ministerstva vnitra ČR není  prováděna nezávislou institucí mimo jmenované složky státu, ale inspekcí ministra vnitra a odborem stížností, které svým založením prokazatelně nepřispívají k odhalování možných pochybení proti zákonu ze strany policistů.

Policii v mnoha případech řídí nebo ovlivňují ti, kteří věří, že hlavním posláním ozbrojených složek je represe. Dobrým začátkem ke změně tohoto by byla důsledná očista těchto a jiných státních institucí od nomenklaturních kádrů předchozího režimu, příslušníků StB a Lidových milicí. Stejně tak je nutné pečlivě přezkoumat zákony a nařízení platné v ČR ve vztahu k Ústavě a Listině základních práv a svobod.

Věříme, že dosažením cíle, tedy, aby Policie ČR byla respektovanou složkou státu dosáhneme jen tehdy, když ti, kteří policisty školí a vyučují stejně tak ty kteří ji řídí nebudou sami policisté, ale respektované osobnosti veřejného života.

************

Kozí noviny konečně tady – 30.ledna 2006

 

Přátelé,

 

posíláme Vám informaci o nové podobě internetových stránek www.kozy.cz Stránky nají název Kozí noviny a jde de facto o internetový zpravodajský magazín, který jen nepopisuje události, ale aktivně do nich vstupuje.

 

Stránky obsahují souhrny faktů a ty jsou pak rozděleny do jednotlivých kapitol. Úvodní text shrnuje problém na který navazují hypertextové odkazy.

 

Z nové podoby se samozřejmě neztratily informace o Spolku přátel koz a každoroční letní osmidenní kulturně společenské slavnosti "Kozí mejdan".

Návštěvní kniha umožňuje snadné vytváření diskuzních témat.

Kozí muzeum a informace o kozách jsou věnovány památce přítele Ladislava Lise o kterém je na stránkách větší materiál. Podpora nezávislé kultury je zmíněná nejen ve vzpomínce na Milana Mejlu Hlavsu, ale i v souhrnném přehledu v kterém je již přes 200 hudebních seskupení, které kdy vystupovaly na některé námi pořádané akci.

 

*     Novinkou je bezesporu výčet článků zveřejněných o našich aktivitách

za

posledních 17 let. Od toho se také odvíjí další směřování, tedy postupně otevíráme a doplňujeme informace z našeho názoru k podstatným tématům a kauzám z posledních let.

*     Samostatné celky tvoří souhrnné informace o sporných a nezákonných

praktikách Policie ČR a dalších státních orgánů. Jde například o zásahy policie proti tanečníkům na Czechtek 2004-5, zásah policie na Global street party, v klubu Propast a další.

*     V odkazech je možné vyhledat i informace kritizující současnou

protidrogovou politiku státu s konkrétními kritizovanými kauzami.

*     Živá minulost je název kapitoly, která zevrubně mapuje odbojovou

činnost

na Jičínsku a rozsáhle se věnuje vývoji a působení zločinecké organizace zaměřené na potírání svobody v komunistické minulosti našeho státu, tedy StB. Zde naleznete chronologické rozdělení rozkazů, směrnic a pokynů, stejně tak jako kompletní agenturní síť a to i tu, kterou MV záměrně vypustilo z povinného zveřejnění. Jedná se zhruba o 25tis. jmen.

*     V krátké budoucnosti se zde objeví informace o podpoře dodržování

lidských

práv jinde na světě, především v Tibetu a  na Kubě.

To je jen výčet základního. Hodláme ze stránek vytvořit skutečně vhodného pomocníka. Snaha naší iniciativy a potažmo těchto stránek je podpora demokratického vývoje v naší zemi, která je založena na respektu k lidským právům a právní jistotě.

Hledáme tímto všechny ty, kteří nám chtějí pomoci v započatém, aby se nám ozvali na email info@kozy.cz

 

Srdečně Stanislav Penc

 

 

************

 
Trestní stíhání za položení otázky na tiskové konferenci – 18.prosince 2005

 

Stanislav Penc trestně stíhán za položení otázky na tiskové konferenci Ministerstva vnitra ČR k Czechteku

 Správní odbor trutnovské radnice, obvinil bývalého disidenta a kritika nešvarů Stanislava Pence z přestupku proti občanskému soužití za to, že na trutnovském festivalu hlasitě přečetl telefonní číslo na předsedu vlády ČR Jiřího Paroubka. Radnice po řadě obstrukcí přestupek nakonec odložila s odkazem na vyjádření Ústavního soudu, který konstatoval, že míra ochrany osobností veřejně činných, včetně politiků, je menší než u ostatních osob.

Zdá se, že celá záležitost je jen začátek čehosi, co nápadně připomíná praktiky minulého režimu.Ve čtvrtek 15.12.2005 ve 21:30 bylo Stanislavu Pencovi osobně v jeho bydlišti Policií ČR předáno usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestní čin pomluvy dle ust.§ 206 odst.1,2 tr.zákona. Toho se, dle policejní komisařky pprap.Martiny Machotové ze služby kriminální policie a vyšetřování Bartolomějská ulice Praha 1, dopustil tím, že se, jak na tiskové konferenci MV tak přímo u ředitele OŘ PČR Tachov, dotazoval zda pplk. František Pachl, který velel prvnímu zásahu proti účastníkům tanečního setkání CzechTek 2005, byl zaměstnancem nebo spolupracovníkem StB.

Penc je předvolán k výslechu policejním komisařem SKPV Jičín npor. Zdeňkem Šolcem na čtvrtek 22.12.2005 v 10 hodin. Absurdita celého obvinění dotváří obraz, který je varovnou předzvěstí nástupu nedemokratických praktik v naší zemi.

Nemělo by nás to odvést od základních otázek, které se od zásahu na CzechTeku 2005 utvořily:

1. Na základě jakých okolností bylo drženo 3500 policistů několik dní v pohotovosti a proč bylo utraceno během zásahu 30 miliónů korun?

2. Jak je možné, že za prokazatelné zneužívání pravomoci policie, během zásahu na CzechTeku 2005, nebyl nikdo veden k zodpovědnosti?

3. Jaký je důvod toho, že i po dokázání řady nepravd o událostech okolo CzechTeku, zvláště z úst ministra vnitra Bublana a předsedy vlády Paroubka, oba setrvávají ve svých funkcích a nepodávají demisi?

Vzhledem k tomu je potřeba požadovat:

 

Další informace včetně záznamu otázek a odpovědí z tiskové konference na MV najdete na stránce www.kozy.cz

 

 

************

 Kdo se bojí Paroubka? – 9.listopadu 2005

 

 

Nedotknutelní „mocní“? nebo Český Kocourkov

Správní odbor – oddělení přestupků a stížností Městského úřadu v Trutnově odložil oznámení Ing. Jiřího Paroubka, nar. 21. srpna 1952, zaměstnaného jako předsedu vlády ČR, bytem Jaroslava Foglara 1335/12, 150 00 Praha 5, podaného prostřednictvím Advokátní kanceláře JUDr. Petr Topinka oznámení na Stanislava Pence, pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití podle § 49 odst. 1 písm. c) zákona čís. 200/1990 Sb., o přestupcích jelikož tento skutek není přestupkem.

Toho se Stanislav Penc dle Paroubka a jeho advokáta měl dopustit tím, že dne 20.srpna 2005 jako účastník a moderátor festivalu Open Air Music Festival Trutnov zveřejnil na koncertě konaném v Trutnově celému publiku, tedy několika tisícům diváků, jasně a zřetelně telefonní číslo oznamovatele, a to s výzvou, aby diváci na toto číslo telefonovali, přičemž v důsledku toho došlo na telefonní číslo oznamovatele několik set anonymních telefonátů a SMS, které obsahovaly mj. vulgární urážky a výhrůžky“. Tím je podle nich dáno podezření, že Stanislav Penc úmyslně narušil občanské soužití schválnostmi. Paroubek doplnil své podání o další možný přestupek a to, že Penc mu ublížil na cti tím, že ho urazil nebo vydal v posměch dle § 49 odst. 1 písm. a) zákona čís. 200/1990 Sb., o přestupcích. V této věci nezbylo Městskému úřadu v Trutnově nic jiného něž řízení zahájit, vyslechnout obě dvě strany a rozhodnout.

 

Stanislav Penc svojí zákonnou povinnost naplnil 18. října 2005. Hned poté, aniž by vyslechl i druhou stranu, Trutnovský úřad zveřejnil ve sdělovacích prostředcích záměr předat celé dořešení věci do místa bydliště Stanislava Pence s odůvodněním: „ Je to podle zásad hospodárného postupu ve správním řízení." vysvětlil tajemník Městského úřadu v Trutnově Zdeněk Nýdrle. Penc se k celé věci vyjádřil dopisem, že jemu samotnému nevadí cestování do Trutnova a že v případě pokračování v přestupkovém řízení, bude požadovat předvolání svědků, kteří ve většině žijí nebo mají vztah k Trutnovu. Na tyto argumenty, které vyvracejí odůvodnění o předání, Správní odbor MÚ Trutnov nedbal a celou věc předal přestupkové komisi v Libání k rozhodnutí. V pondělí 7. listopadu rozhodla libáňská přestupková komise, že celou věc předá zpátky do Trutnova s odůvodněním, že se festival konal na území města Trutnova a místní radnice má o akci více informací. Starosta Libáně Jan Šesták připustil, že pokud Trutnov bude na předání do Libáně trvat, případ vyřeší.

 

Ke zveřejnění telefonního čísla došlo na trutnovském festivalu dne 20.8.2005. Částečný výpis SMS zpráv, které jsou založeny ve spise, jsou převážně datovány dnem 24. a 29.8.2005. Po přečtení těchto zpráv je zřejmé, že více než dvě třetiny z nich vůbec neobsahují žádné urážlivé, případně hanlivé výroky. Ing. Paroubek den po předmětné události, tedy zveřejnění čísla na trutnovském festivalu, nazval pisatele zpráv lidskou žumpou, což nepochybně urážkou na cti pro většinu pisatelů je. Jen pro ilustraci jedna z textových zpráv, která má dle Ing. Paroubka a jeho právního zástupce JUDr. Petra Topinky být důkaz spáchání přestupku zní: „Ahoj zelenoočko, jak se máš a proč jsi smutná? Aleš.“

Smyslem zveřejnění telefonního čísla na jednoho z výkonných úředníků tohoto státu, které již několik měsíců bylo veřejně přístupné na stránkách pražské ČSSD, bylo umožnit komunikaci mezi někým, kdo rozhýbal veřejnou diskusi nad smyslem české demokracie. Jedním z hlavních důvodů hlasitého přečtení tohoto čísla byla řada lží a nepravd, které byly veřejně publikovány a byly pravděpodobně a skutečně z úst Ing. Paroubka. Sám Ing. Paroubek několikrát vyzval prostřednictvím medií tiskových konferencí a i skrze exprezidenta Václava Havla k dialogu.

Stanislav Penc trvá na tom, že se nedopustil ani při telefonní komunikaci, ani při zveřejnění telefonního čísla, které jinak je již dlouhou dobu veřejně známé, žádného přestupku proti zákonu. I přesto žádá o osobní konfrontaci s oznamovatelem před správním orgánem.    

Co se týká doplnění podání  ze strany Paroubka a jeho právního zástupce, je třeba upozornit na vědomou manipulaci ze strany oznamovatele ve věci obsahu telefonního hovoru mezi Pencem a Ing. Paroubkem a to ve smyslu, že Stanislav Penc nechtěl od Ing. Paroubka vysvětlení zásahu těžkooděnců na akci CzechTeku, jak se píše ve zmiňovaném odůvodnění. Zdvořile premiéra požádal, zda by mohl, jakožto předseda vlády ČR, promluvit k deseti tisícům lidí a vzkázat jim takto něco přes telefon.  

Stanislav Penc: Tak přátelé: šest nula dva - třicet devět - třicet - dvacet devět!

Jiří Paroubek: Paroubek.
Stanislav Penc: Stanislav Penc je mé jméno, dobrý den! Pane Paroubek, já se vám omlouvám, že vás ruším v sobotu, ale já jsem teď na trutnovském festivalu a to je taková zábava, kde jsou stejní lidí, jako byli na CzechTeku. Vypadají stejně, když se tak na ně koukám. My jsme si říkali, že by vám určitě nevadilo, protože jste přece jenom předseda vlády České republiky, abyste k deseti tisícům lidí promluvil a vzkázal jim něco přes telefon. Byl byste tak ochoten, prosím?

Jiří Paroubek: Proč ne? (řev)
Stanislav Penc: To jsou lidi, kteří tady čekají na vaše povídání.
Jiří Paroubek: Takže, vážení přátelé, přeju vám hezkou zábavu a hezky se bavte celý večer. (řev, pískot)
Stanislav Penc: Pane Paroubek, slyšíme se ještě? Pane Paroubek? Pan Proubek to položil... (řev, pískot)

 

Penc se cítí dotčen oznámením Ing. Paroubka a jeho zákonného zástupce o údajném spáchání přestupku. Dále se domnívá, že sám Paroubek se dopustil porušení zákona nejen z neoprávněného nařčení z přestupku, ale především v tom, že pisatele SMS zpráv (co mu po trutnovském festivalu přicházely) označil za lidskou žumpu.

 

Další informace naleznete na na www.kozy.cz

 

************

 S politiky se nemluví ? – 13.října 2005

Ing. Jiří Paroubek, nar. 21. srpna 1952, zaměstnán jako předsedy vlády ČR, podal prostřednictvím Advokátní kanceláře JUDr. Petr Topinka oznámení na Stanislava Pence, pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití podle § 49 odst. 1 písm. c) zákona čís. 200/1990 Sb., o přestupcích. V tomto paragrafu se říká, že kdo úmyslně naruší občanské soužití vyhrožováním újmou na zdraví, drobným ublížením na zdraví, nepravdivým obviněním z přestupku, schválnostmi nebo jiným hrubým jednáním dopouští se přestupku.

            Tohoto přestupku se Stanislav Penc dle Paroubka a jeho advokáta měl dopustit tím, že dne 20.srpna 2005 jako účastník a moderátor festivalu Open Air Music Festival Trutnov zveřejnil na koncertě konaném v Trutnově celému publiku, tedy několika tisícům diváků, jasně a zřetelně telefonní číslo oznamovatele, a to s výzvou, aby diváci na toto číslo telefonovali, přičemž v důsledku toho došlo na telefonní číslo oznamovatele několik set anonymních telefonátů a SMS, které obsahovaly mj. vulgární urážky a výhrůžky“.

Toto je citace zveřejnění onoho čísla: „je potřeba si uvědomovat, že naše aktivita vyplývá z toho, že jsme demokraté. Nejme komunisti a nikdo podobný. To znamená, že se řídíme Ústavou a Listinou základních práv a svobod. Chci proto přečíst článek 23: Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený listinou… (potlesk) To je ten článek a teď, co se bude dít. Máme mobilní telefonní číslo na premiéra tohoto státu pana Paroubka (řev) a on o tom neví, ale až dotelefonujeme, tak vám ho všem prozradíme, kdo by si s ním chtěl popovídat. (smích) Celý záznam naleznete na www.kozy.cz

"Tento pán je premiér této země. Nikdo mu nevolal proto, že je Paroubek," zdůvodnil své počínání Stanislav Penc. Navíc pouze vyhověl premiérovi, jenž na tiskové konferenci vyzval lidi kolem CzechTeku ke komunikaci s vládou: "Ve vládě jsme debatovali o tom, byť jsme to nevyjádřili usnesením, abychom vyzvali organizátory technoparty k určitému dialogu s vládou, tak, aby bylo možné v příštím roce, pokud budou chtít organizovat technoparty, aby se vyvarovali těch chyb, ke kterým došlo při organizaci této technoparty, abychom hledali možnosti, jak celou věc řešit naprosto hladce," řekl doslova Paroubek.

Předseda vlády Jiří Paroubek ráno po telefonátu přiznal, že případ taneční party CzechTek podcenil. "Sebekriticky musím říci, že jsem to podcenil. Já jsem nevěděl, co je to CzechTek. Já jsem nevěděl, k jakým problémům může dojít. Já jsem to tolik nesledoval. Slibuji, že tyto věci budu napříště sledovat,"

Oddělení přestupků a stížností správního odboru Městského úřadu v Trutnově předvolal Stanislava Pence k podání vysvětlení na čtvrtek 3. listopadu ve 14.00 hod.

 

************

 Nechceme policejni stat - 27.září 2005

 

60dní od nesmyslného nasazení policejních sil proti dvanáctému ročníku

tanečního setkání Czechtek 2005 u Mlýnce na Tachovsku je jednotlivým

radnicím většiny českých měst oznámeno konání pokojného shromáždění.

Účelem je upozornit na stále sílící snahy omezit svobody částečně nabyté po listopadu 1989 a na možnou totalitní budoucnost. Shromáždění bude v řadě měst spojené s hudební manifestací. Účast dobrovolně přislíbilo na 200 hudebních skupin různých žánrů. Ti kteří nezahrají na den sv. Václava na některém z náměstí, tak učiní pod názvem této akce v nejbližších dnech. Desítky lidí se zapojili do příprav. Ovšem úředníci na některých radnicích se snaží svévolně zabránit konání tohoto protestu. Příkladem je město Mladá Boleslav, kde i přes dohodu o místě na úřadu za přítomnosti jednoho s náměstků primátora, bylo druhý den vydáno rozhodnutí o zákazu. V tomto i v dalších případech se obrátíme na správní soud.

Vyzýváme všechny ty, kterým není lhostejný osud naší země, aby se aktivně zapojili nejen do připravených demonstrací, ale i do občanské aktivity - Nechceme policejní stát, která začíná systematicky dokumentovat a bude pravidelně zveřejňovat poznatky v oblasti porušování základních svobod občanů, arogance úřadů vůči lidem. Bude upozorňovat na demagogii "mocných", na nesmyslnosti některých nařízení či zákonů. Koordinace této aktivity bude probíhat přes internetovou adresu www.kozy.cz.

 

Se srdečným pozdravem Stanislav Penc

 

 

************

 Svoboda a zodpovědnost – 17.září 2005

 

Policejní zásah při kterém bylo nasazeno přes 3 500 policistů,stál více než 31 milionů korun. Zásah byl posléze odůvodněn tím, že „technaři“ porušili vlastnická práva jiných osob a to tím, že se zdržovali na pozemcích, kde si to majitel nepřeje.

Nelze souhlasit s porušováním vlastnických prav, ničeni cizí věci a neuposlechnutí výzvy policisty. Stejně tak je nemožné, aby skupinky lidí narušovali soukromí jiných hlasitou hudbou a nezajišťovali si  základní hygienické zázemí.

Jenže situace byla jiná: Letošní již 12 ročník tanečního setkání příznivců elektronické hudby Czechtek 2005 byl zajištěn velice dobře.Tedy: Prostor byl vybrán zodpovědně: Zhruba polovina souvisle obhospodařované louky mimo zastavěnou plochu vesnic a měst. Od nejbližší vesnice, která je od pronajaté části louky vzdálená cca 2km je oddělená horizontem a souvislým lesním porostem. S druhé strany pak 2m plotem oddělující dálnici. Dále je k pronajatému pozemku z dálnice svedená přímá asfaltová cesta. Byli objednány sanitární systémy  Toi Toi v poctu 40 záchodů s pravidelným čištěním. Dle skutečnosti z předchozích ročníků Czechtek je „kultura  odhazování odpadků“ na ústupu. Vypovídá o tom i skutečnost, že během demonstrací u Ministerstva vnitra na Letné po odchodu několika tisíc demonstrujících nezůstali, žádné odpadky.Vše shora uvedené bylo ze strany odpovědných policistů a politiků zpochybněno a tím, došlo k vytvoření umělé možnosti zasáhnout. Všechny škody způsobené během Czechteku vznikly na základě zásahu policie, Stejně tak zraněni a obvinění lidé by nebily, kdyby k zásahu nedošlo. Porušování zákonů, tedy ničení cizí věci v podobě stříhání děr do plotu, oddělující louku od dálnice, neuposlechnutí výzvy veřejného činitele a užívání cizí věci vůbec nemuselo dojit, nebít policejního opatření. Ministr vnitra Bublan a Předseda vlády Paroubek při obhajobě počínání policie, používali zcela záměrně lži.

 Proběhla celá řada jednání, která vyústila v možné konstatování „ nechceme policejní stát“ chceme svobodný  svět bez předsudků a zloby.

 

Podrobnosti především o protestních koncertech na 23 náměstí v České republice, které proběhnou ve středu 28. září 2005 na den sv. Václava naleznete na www.kozy.cz

S přátelským pozdravem Stanislav Penc

 

************

 

Nechceme policejní stát - koncerty a demonstrace – 25.srpna 2005

 

Protestní demonstrace spojené s koncerty v řadě měst České republiky pod heslem – „Nechceme policejní stát“ se uskuteční ve čtvrtek 1. září 2005
 

Vážení,

vzhledem k tomu, s jakým ohlasem jsme se setkali u pořadatelů kulturních akcí a hudebních skupin, kteří se rozhodli s námi demonstrace spojené s koncerty v jednotlivých městech připravit, jsme se rozhodli posunout jejich termín z plánovaného pondělí 29. srpna 2005 na čtvrtek 1. září 2005.

Ten den proběhnou protestní demonstrace s koncerty v nejméně 21 městech České republiky. Jedná se o Brno, Havlíčkův Brod, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Jičín, Karlovy Vary, Liberec, Louny, Mladá Boleslav, Olomouc, Opava, Ostrava, Plzeň, Praha, Svitavy, Tábor, Teplice, Třebíč, Moravské Budějovice, Uherské Hradiště.

Všichni, kteří nám chtějí pomoci, ať se ozvou na nechceme@policejnistat.cz
Zvláště pak uvítáme schopné organizátory a účinkující.

Informace o místech a účinkujících budou k dispozici na adrese http://nechceme.policejnistat.cz

 

Za kolektiv promotérů Filip Kolací a Stanislav Penc

 

 ************

Buďme realisté, žádejme nemožné – 2.srpna 2005

 

 Protestní akce proti brutálnímu zákroku policie proti účastníkům Czechtek 2005 a nastupující fašizaci policejních složek proběhne
ve středu 3. srpna 2005 od 17.00 hodin
před budovou Ministerstva vnitra na Letné v Praze.

 

 

 Další informace na adresách :
www.policejnistat.cz
www.freetekno.cz
vše o Czechteku
petice
prohlášení k Czechteku 2004

Video :
Czechtek 2005

 

Případné podrobnosti budou uveřejněny na www.kozy.cz Tel. 605/701081

 

************

 

Czechtek 2005 – reakce – 31.července 2005 

 

  V nedeli 31. cervence 2005 od 14.00 hodin probehne pred budovou Ministerstva vnitra na Letne protest proti brutalnimu zasahu policie proti ucastnikum tanecni party Czechtek 2005 a proti nastupujici fasizaci nasi represivnich slozek. Komu neni tato situace lhostejna, at se zucastni a zpravu pripadne zverejni nebo rozesle dalsim. Protest je soukroma aktivita kazdeho, tedy nepodleha schvaleni nebo nahlaseni.

Komu se tato a podobne informace nehodi, at nam napise a my ho vyskrtneme z adresare.

S pozdravem Stanislav Penc

************

 

Czechtek 2005 – 29.července 2005

 

Ukázku arogance a zneužití represivního aparátu pro vytvoření "vnitřního nepřítele" pod záminkou udržení pořádku jsme v naší zemi viděli již několikrát. Dokumentační středisko pro lidská práva proto vyzývá policejního prezidenta a Ministra vnitra, aby namísto porušování svobod občanů nechali největší taneční festival v České republice v klidu proběhnout. Násilí a zákazy proti techno subkultuře mohou přerůst v občanskou neposlušnost, která je zakotvená v ústavě ČR. Jsme přesvědčeni, že zodpovědná správa věcí veřejných v demokratické společnosti nespočívá v utlačování menšin.

Dle policejních příprav a dosavadního průběhu Czechtek 2005 se domníváme, že je načase zakročit proti represivním snahám české policie, která jakoby ustrnula někde v roce 1988. Vyzýváme všechny kriticky myslící občany, aby sledovali průběh celé akce a veřejně se k němu vyjádřili.

Stejně tak žádáme novináře, aby informovali na základě znalostí zákonů naší země a nenechali se obalamutit líbivými slovy o pořádku a klidu. Dnes jsou na řadě technaři, příště mohou být novináři.

 

Za Dokumentační středisko pro lidská práva Stanislav Penc

 
Případné podrobnosti budou uveřejněny na www.kozy.cz Tel. 605/701081

 

 

************

 
Kozí mejdan již za pár dní - 4.července 2005

 

Tradiční osmidenní Kozí mejdan věnovaný kozám a svobodomyslnému způsobu života na samotě Milkovice v Českém Ráji se uskuteční od středy 20. do středy 27. července 2005. Pojďte se pobavit a popovídat v poklidné atmosféře.
Jedná se o slavnost v přírodě za přítomnosti stáda koziček a oslíků. Stanování v místě možné. Vstupné dobrovolné, ceny lidové. Během uplynulých let zde zahrálo okolo 160 hudebních a divadelních těles. Všichni kteří mohou něco uměleckého předvést stejně tak pomocníci předem i během akce jsou vítáni.
Víte-li o někom, kdo by se tyto informace měl dozvědět, přepošlete mu prosim tuto zprávu. Za jakékoliv zveřejnění budeme rádi. Ty kterým se tato informace nehodí, se omlouváme, budou-li chtít a napíší nám, vyškrtneme je z adresáře.

Více informací naleznete na www.kozy.cz
nebo na tel. 605/70 10 81 případně na 493/598 576 nebo email: info@kozy.cz

Za organizátory Stanislav Penc

 

************

 

V létě do Milkovic – 27.června 2005

 

Nemáte jasno, co o prázdninách? Co takhle navštívit přírodní hospodářství na samotě Kozího vršku v Milkovicích. Uvítá Vás stádo koz a oslů a smečka psů. Překrásný výhled z jižní stráně prvního kaňonu z polabské roviny do Českého Ráje Vás nenechá v klidu a rozbuší Vaše srdce romantikou. Celé prázdniny bude probíhat Veřejná škola dojení. V blízkém okoli je řada pozoruhodností, možnost koupání, houbaření a pěších vycházek. V okolí řada hostinců a prodejen potravin. Spojení najdete na stránce www.kozy.cz

Za manuální pomoc možnost stanování a společného stravování. Děti, psi a další rodinní miláčci vítáni.

Osmidenní letní Kozí mejdan v Milkovicích v Českém Ráji věnovaný kozám a svobodomyslnému způsobu života bude za předpokladů, že se najde dostatek dobrovolníků na pomoc. Je zapotřebí vykydat stáje, usušit seno na loukách, přenášet předměty, postavit pódia a jiné práce, které jsou pro jednoho nebo dva úmorné, ale pro veselou a optimisticky naladěnou partičku nadšenců, která při smysluplné práci umožní uskutečnění oné slavnosti, příjemnou relaxací. Pokud máte někdo čas přijeďte ihned, třeba jen na pár dnů. Slavnost by se uskutečnila buďto kolem červencového nebo srpnového úplňku, od středy do středy.

Stanislav Penc

************

  Jeste jednou k Czechteku – 5.června 2005

 

Na zaklade nashromazdenych materialu, vyjadreni a informaci tykajici se lonskeho 10. rocniku tanecniho setkani Czechtek konaneho v srpnu 2004 na loukach u Bonetova na Tachovsku jsme dospeli k nazoru, ze zakrok policie proti tancujicim lze hodnotit jako zneuziti pravomoci verejneho cinitele a nasili proti skupine obyvatel a jednotlivci.

    V teto souvislosti podame prislusna trestni oznameni. Ucinime tak i jmenovite na tehdejsiho ministra vnitra CR s. Grosse, ktery dle vsech indicii inicioval obrat v chovani policie a podnitil z pozice sve funkce zakrok proti mladym tancicim lidem. Stejne tak se obracime na urad verejneho ochrance prav, radu pro lidska prava Vlady CR a prislusne lidskopravni vybory obou snemoven Parlamentu CR.

    Verime, ze svoboda vydobyta v nasi republice po roce 1989 nemuze byt zneuzivana v zajmu osobnich nebo stranickych zajmu, jak tomu bohuzel mnohdy byva. Zmena policejni taktiky, ke ktere doslo prave behem tanecni party Czechtek 2004, je prave ukazkou takoveho chovani.

Behem nekolika dni bude vetsina shromazdenych informaci zverejnena na strance www.kozy.cz

S pozdravem a pranim mene takovychto policejnich prehmatu v nasi zemi preje

Stanislav Penc

************

 

Chci tvoje kozy -  29.října 2004

pracuj, jako bys nepotřeboval peníze
tancuj, jako by se nikdo nedíval
zpívej,  jako by Tě nikdo neposlouchal
žij, jako bys žil v ráji

 

************

 

Ještě ke Grossovi a Czechteku - 6. října 2004

Letošní policejní rozehnání taneční párty a celoevropského setkání  Czech Tek  u Bonětova na Tachovsku v srpnu tohoto roku nás nemohlo nechat klidným. Jde totiž o naprosto čitelný pokus o potlačování svobody v našem státě. Argumenty, které byly ze strany státního aparátu vyřčeny, nemohou obstát.  

 Proto Stanislav Penc společně s básníkem Ivanem M. Jirousem sepsali dopis poněkud tvrdšího znění, který vyvolal řadu záporných reakcí.  Mimo jiné vyzývají s. Grosse, aby odstoupil ze své funkce Premiéra Vlády ČR. V zhledem k tomu, že i přes řadu urgencí nedostali odpověď, ba naopak řada vládních úředníků jim řekla, že v zhledem k tónu dopisu jim ani odpovězeno nebude, rozhodli se z dopisu udělat podpisovou akci.

V té době začal kritik policejních poměrů John Bok držet za odstoupení Grosse. Autoři dopisu se shodli s jeho argumenty  a na 1. září nahlásili návštěvu před úřad vlády společně s oslem Bíbou a kozly Matějem, Parcifalem a Legolasem. I přes ujištění, že je premiér přijme, po čtyřech hodinách odešli, neboť po odchodu novinářů Gross odjel zadním vchodem. Ukázalo se, že i přes účast řady novinářů se informace dostala jen do několika médií.  Hladovku držel  pan Bok  36. dní. 

Po usilovné snaze se Stanislavu Pencovi podařilo domluvit schůzku s premiérem Vlády ČR Stanislavem Grossem na pátek 10. září 2004. Na schůzce byla vedoucím úřadu vlády ČR Alešem Šulcem předána odpověď na dopis Jirouse a Pence. Gross řekl, že neodstoupí a že policejní zákrok proti účastníkům CzechTeku nenařídil. Dále přislíbil pomoc při zajištění prostoru pro konání podobných akcí jako CzechTek. Informace o schůzce zveřejnily Britské listy a to byl podle Grossova poradce Ivana Fišery důvod, proč se premiér rozhodl zápis ze setkání nepodepsat.  

 Týden po schůzce vydal tiskový odbor Úřadu vlády ČR prohlášení, ve kterém se mimo jiné říká, že Gross chápe, že v demokratické společnosti má své místo rozmanitost názorů i vkusu. Odpovědi na dvě otázky, tedy proč Gross osobně nařídil policejní zákrok proti tancujícím a kdy odstoupí, se zmíněné prohlášení vyhýbá. Stejně tak zde není ani zmínka o hladovce Johna Boka.

 

Prosím sledujte tuto kauzu, která je ukázkou omezování lidských svobod s odůvodněním ochrany majetku a dalších osob. Další informace budeme pravidelně zveřejňovat na stránce www.kozy.cz

 

                              Záznam z jednání                     Prohlášení tis. mluvčí               Z tisku...  

 

               Po více něž třech týdnech posílám s. Grossovi dopis, který tímto dávám na vědomí. 

 

Pane Stanislave Grossi,

 

dne 10. září 2004 se uskutečnila naše společná schůzka, o kterou jsem požádal. Setkání se dále účastnil vedoucí úřadu Vlády ČR Aleš Šulc a Váš poradce Ivan Fišera.

Ocenil jsem Váš přístup, byl jsem mile překvapen skutečností, že jste se nenechal ovlivnit hlasy ze svého okolí a že jste se vědomě sešel i se svým kritikem, ačkoli jste věděl, že jsem společně s Ivanem Martinem Jirousem v poměrně ostře psaném dopise žádal Vaši okamžitou rezignaci.

Součástí schůzky bylo i pořízení zápisu. Vzhledem k tomu, že byl pod různými záminkami Váš podpis pozdržován, nutí mě to k úvaze, zda o tom vůbec víte. Proto navazuji na obsah naší schůzky. Nevěřím, že můj rozhovor s J. Čulíkem z Britských listů může na naší dohodě něco změnit.

 

·                    Žádám, abyste ratifikoval zmiňovaný zápis, popřípadě ho opatřil změnami a dodatky, a zveřejnil jej přes tiskový odbor Úřadu Vlády ČR.

·                    Žádám Vás o zprostředkování informací jak s policejního zásahu proti části účastníků Czech Tek u Bonětova na Tachovsku, tak i další policejní aktivity v této věci pro porovnání nashromážděných materiálů a informací.

·                    Informuji Vás o začátku jednání s místně příslušnou státní správou a Ministerstvem kultury a obrany ohledně příležitostných využití některého z bývalých vojenských pásem – Ralsko, Milovice, Kersko a Mladá.

·                    Pokud je mi známo, tak až po ukončení 36denní hladovky Johna Boka, konané z důvodu požadavku na Váš odchod z úřadu premiéra Vlády ČR, se chystá schůzka Johna Boka s pověřeným pracovníkem policejního prezidia. John Bok přislíbil, že v případě vyvrácení jeho tvrzení je ochoten se Vám veřejně omluvit.

 Věřím, že nepokládáte dodržení slova za pouhou formalitu a myslíte to upřímně.

 V Milkovicích 5. října 2004                                                                          Stanislav Penc

                                                                                 Staré Hrady 53 ,  507 23 pošta Libáň 

                                                                                 tel: 605/701081 

 

************

Informace o setkání Stanislava Grosse a Stanislava Pence – 12.září 2004

 

Předseda vlády ČR Stanislav Gross přijal aktivistu lidských práv Stanislava Pence a sdělil mu, že pro příští roky "napomůže k získání prostoru", kde by se mohly konat akce jako Czechtek.

Součástí rozhovoru byla hladovka pana Johna Boka a petice k odstoupení Stanislava Grosse z funkce předsedy vlády ČR.. Rozhovor a další podrobné informace jsou uveřejněny na:   www.blisty.cz/2004/9/10/art19731.html 

Podrobnější informace o petici I.M. Jirouse a Stanislava Pence, a návštěvě u premiera, naleznete na stránce www.kozy.cz  Argumenty a informace o hladovce pana Johna Boka jsou na strance www.salamoun.cz

S upřímným pozdravem Stanislav Penc

 

************

 
Otevreny dopis s. Grossovi ohledne CzechTeku, ktery lze pripodepsat – 8.srpna 2004

JUDr Stanislav Gross
Úřad vlády ČR
Nábřeží Edvarda Beneše 4
118 01  Praha 1Stanislave Grossi,
doposud jsme k vám (máme tím na mysli celou Vaši bandu) byli slušní.

To včera skončilo.

Vaše arogantní zvůle, s níž jste shazoval ze stolu veškeré policejní
průsery, nám byla buď úplně (Ivan M. Jirous) nebo částečně (Stanislav Penc)
u prdele, proto jsme na ni většinou nereagovali.

Nicméně otevřený fašismus, který nastolila vaše odporná vláda, již promíjet
nemůžeme.

Žádáme okamžitou finanční a morální kompenzaci všech osob, které byly
poškozeny vaším zásahem vůči účastníkům CzechTek u Boněnova na Tachovsku.

Žádáme Vaši okamžitou rezignaci a rezignaci všech důstojníků i prostých
příslušníků Policie ČR, kteří se na akci podíleli.

Žádáme okamžité zastavení fízlovského trendu současného establishmentu,
který směřuje přímočaře k fašizaci naší země.

Především vás pak žádáme:

Nechte nás na pokoji!

Vyserte se na nás.

My se do vás taky nesereme.
Dáno v Milkovicích 4. srpna 2004
Ivan M. Jirous
Stanislav Penc


************

 
Kozi mejdan jiz za 14 dni – 16.července  2004

  Vazeni pratele,
 chtel bych Vas informovat o pripravach jiz pateho rocniku osmidenni kulturne spolecenske slavnosti na samote Milkovice v Ceskem raji, ktera nese nazev Kozi mejdan. Letosni termin byl stanoven na prelom prazdninovych mesicu do obdobi cervencoveho uplnku. Tedy od stredy 28. cervence do stredy 4. srpna 2004.
 
Slavnost je kazdorocne venovana kozam a tentokrat jeste svobodomyslnemu zpusobu zivota. Smyslem setkani neni tvorba dalsiho hudebniho nebo jineho festivalu ani ziskani financi na cokoli, ale poskytnuti svobodneho prostoru pro ty, kteri ho hledaji.
 Kozi mejdan je poradan na rozlehlych pozemcich ekologickeho statku se zhruba 60 zviratky. Lezi na jiznim svahu a jde de fakto o prvni prevyseni od 50km vzdaleneho Labe. Zacina zde udoli s piskovcovym podlozim, ktere naplno vyvera v 15 km vzdalenem piskovcovem meste Prachovskych skal. Cele uzemi ma v podstate zachovalou prirodni skladbu s radou vzacnych a chranenych rostlin a zivocichu. Proto je zde vyhlaseno docasne chranene uzemi s navrhem na vyhlaseni prirodniho parku.
 Cela akce je poradana bez predem stanoveneho programu, vstupne je zde dobrovolne a ceny jidel a piti lidove. Vse bez stankaru, dileru, ochranek. Kona se pod heslem "jake si to udelame, takove to budeme mit".


 Proto zadame vsechny kteri mohou jakkoli prispet svym umenim nebo dovednosti at se nam ozvou nebo rovnou prijedou. Strucne programove rozdeleni dnu naleznete na www.kozy.cz


 Zadame i vsechny ty, kteri mohou nasi aktivitu jakkoli podporit a pripadne doplnit, at se nam tez ozvou. Potesi nas dalsi sireni ci zverejneni tohoto dopisu nebo dalsich informaci.
 S uprimnym pozdravem
 Stanislav Penc

 

************

 

Pozdrav z Milkovic – 6.května 2004

 

Vazeni pratele,
chtel bych vas informovat o aktivitach, chystanych a probihajicich na Kozim vrsku v Milkovicich v Ceskem Raji. Vice na www.kozy.cz

Na jare vzniklo obcanske sdruzeni Milkovicky prirodne spolecensky krouzek, ktere si klade za cil napomoci  zachovani prirodnich hodnot a drobnych pamatek v okruhu 30 km od mista sveho vzniku.
 
V programu krouzku je i poskytnuti moznosti pobytu v prirode na Milkovickem ekologickem statku jak kamaradum, maminkam s detmi, rodinam, tak detskym oddilum. Nyni u nas zije 40 koz, 5 osliku, 4 pejskove, stejny pocet kocicek a ja. Prostor je vetsi nez 20 ha sadu a luk. Milkovicke udoli je vlastne "Polabska brana" do Ceskeho Raje. Zacina zde podlozi, ktere naplno vyvera v 15 km vzdalenem piskovcovem meste, Prachovskych skalach.

Osmidenní kulturne-spolecenska slavnost na podporu koz se letos v Milkovicich porada jiz po pate . Tentokrat se
sejdeme pri uplnku od stredy 28. cervence do stredy 4. srpna 2004. V uplynulych letech zde zahralo pres 100 hudebnich kapel, vystoupilo nekolik divadel. Soucasti jsou i diskuze na aktualni deni ve spolecnosti a program pro deti. Jako vzdy je vstupne dobrovolne, ceny lidove, stanovani po cele dny mozne.

V neposledni rade zadam vsechny, kdo nevedi co s volnym casem, nebo si chteji odpocinout pri manualni praci, aby prijeli kdykoli pomoct. Dulezite obdobi je ke konci kvetna suseni sena.

Muzete- li tuto zpravu poslat dalsim, kteri ji mohou zverejnit nebo jinak vyuzit, udelate dobre. Vam, kterym je tento text na nic, se omlouvam. V pripade, ze si jiz neprejete zasilat podobne zpravy, napiste, vas z adresare.

S uprimnym pozdravem a pranim krasneho leta


Stanislav Penc
info@kozy.cz

tel: 605/701081
Milkovice
 507 23, posta Liban

P.S. marne shanim hospodyni a spolupracovnici v jedne osobe

 

************

 

Louceni s letem stravene spolecne s kozami... – 25.září 2003

Vazeni pratele,
posilam Vam pozvanku na tento vikend do Milkovic na jiz tradicni Louceni s letem.
V patek 26. zari 2003 na novoluni - Neco o hvezdach...dalekohledem a s hvezdari.
V sobotu 27. zari pod strechou ve stodole (tudiz za kazdeho pocasi) Big beatovy vecer k tanci a poslechu. Zahraje kdo prijede. Vite-li snad o nekom, kdo by mohl zahrat, dejte mu prosim vedet.
V nedeli 28. zari na sv. Vaclava - Prochazka kozi stezkou od Trosek do Milkovic, s kozickama a oslikama zpet z letni pastvy domu do Milkovic.
I tato vikendova slavnost ku popularizaci koz a rozlouceni se s letem je pod heslem "Jake si to udelame, takove to budeme mit", tedy dalsim aktivitam se meze nekladou.
Deti, psi, kozy a dalsi rodinni milacci vitani.
Vstupne dobrovolne, ceny lidove, jidlo, piti, limo a teple napoje budou. Pullitry s sebou, jinak pijete z kelimku.Trideny odpad, popelniky, ohne a dalsi nevsedni zazitky zajisteny...
Informuji Vas o moznosti stravit v prekrasne krajine na samote u lesa v Milkovicich v Ceskem raji par dni aktivniho odpocinku mezi zviratky a prirodou.
Stejne tak byste si meli poznamenat termin letni osmidenni Kulturne spolecenske slavnosti, tentokrat pod nazvem www.kozy.cz , ktera se bude konat od stredy 28. cervence do stredy 4. srpna 2004 na statku Milkovice o prostoru 20 ha.
Jeste... prosim vsechny, kteri mohou doplnit pripravovane Kozi muzeum o nejaky exemplar, fotografii, clanek, vzpominku na tema kozy, kamzici, kozorozi, nebo muze neco nakreslit popr. nafotit, aby se nam ozval. Diky....
V pripade, ze by Vas tato zprava zneklidnovala natolik, ze si nadale neprejete informace o kozach zasilat, dejte vedet, vyradim Vas z adresare.
V opacnem pripade prosime o dalsi sireni a zverejnovani. Pro ty, kteri mohou nekam na internet umistit banner upozornujici na stranku Spolku pratel koz, jej prikladame.

Se srdecnym pozdravem
Stanislav Penc

 ************

 
Pozvanka na Milkovicke kozy od koz i Standy Pence – 14.června 2003

 Vazeni pratele,

prijmete prosim pozvani na jiz ctvrty rocnik osmidenni Kulturne spolecenske slavnosti ku zpopularizovani koz, tentokrat pod nazvem Milkovicke kozy. Mejdan se kona ve volne prirode na rozlehlem pozemku statku, kde jiz 4. rok ziji. Cas setkani je stanoven okolo srpnoveho uplnku, tedy od stredy 6. do stredy 13. srpna 2003. Behem uplynulych tri let zde zahralo pres 100 hudebnich teles, rada divadel a proběhlo nekolik diskuznich setkani. Smyslem akce je mimo jiz zminene popularizace koz i vytvoreni moznosti svobodneho setkavani v krasne rirode bez tlaku showbyznysu a ideologii. Cela slavnost je v duchu hesla "Jake si to udelame, takove to budeme mit".

Behem techto osmi srpnovych dnu se pokusime vytvorit program jak pro dospele, tak predevsim pro deti. Proto upozornuji, ze muzete tuto pozvanku pojmout i jako moznost osmidenniho zazemi pro navstevu

Ceskeho raje a okoli. Stanovani a parkovani je v miste mozne. Jidlo, piti, wc a moznost myti jsou zajisteny. Vstupne je dobrovolne, ceny lidove.

Mate-li pocit, ze nam muzete jakkoli pomoci, napr. moznosti vystoupeni, neco druhe naucit, chcete-li druhym něco sdelit, popripade mate organizacni schopnosti nebo muzete tuto informaci zverejnit nebo predat dal, budu vam vdecny.

 

S pranim krasneho leta Stanislav Penc

 

P.S. Pripadne pomocniky k suseni travy na seno uvitame, moc nam pomuzete (hlavni sekani je vikend od 22.6. 2003). Dale vas informujeme o dalsim "medialne televiznim prulomu" tentokrat v utery 24. cervna 2003 od 18.00 hod TV Prima v poradu Sauna.

 

************

 
Procházka kozí stezkou – 7.června 2003

 Vyrazí s námi 25 koz, dvě osličky a psů, kolik se sejde

 

Z Milkovic k Troskám
(koná se 4krát do roka ku příležitosti odchodu a příchodu kozího stáda z Milkovic na pastvu ke Troskám, tentokrát na Semín u Trosek)

 

Neděle 8. června 2003

Od rána samotná procházka romantickou krajinou lemovanou skalními kanóny, rybníky a hrady. (Další Kozí procházka se uskuteční ve středu 6. srpna, pak ve středu 13. srpna a v neděli 28. září 2003 po stejné trase.)

 

Moto: Nechceme dálnici a kamiony v Českém ráji

 

Pochodu se může účastnit každý za podmínky, že nebude odhazovat svoje odpadky po cestě.
Jelikož je tento Kozí pochod historicky první, neznáme ještě kilometráž, a proto ji neuvádíme. Vzdálenost odhadujeme na 17 km. Občerstvení a nevšední zážitky zajištěny.

 

Výchozí bod Milkovice - statek s rozsáhlým ovocným sadem a místem konání letních mejdanů. Na protějším kopci poplužní dvůr stojící na místě tvrze ze 14. století.
Staré Hrady - původně gotický hrad ze 14. století od 60. let postupně opraven do původní podoby partou nadšenců. Veřejně přístupná badatelna památníku národního písemnictví.
Zelenecká Lhota - přírodní koupaliště
Údolí Peklo - hluboká průrva v křídových pískovcích a opukách
Hřmenín - keltská svatyně ze 3.-2. stol. před Kristem
Mrkvojedy - malebná vesnička s lípou zasazenou za Josefa II. na paměť zmírnění roboty (přes 20 m vysoká)
po cestě Smírčí kříž, nejstarší známý v Českém ráji, a bylinkové pole, kde se dají rostliny zakoupit
Markvartice - lidová architektura a dvě přes 500 let staré lípy (přes 4,5 m v obvodu)
Sobotka - svérázná lidová architektura
Humprecht - barokní zámeček s hlavním sálem, kde se rozléhá 6násobná ozvěna, která trvá až 8 sekund
Osek - dřevěná šestiboká zvonice
Buškovský rybník - malebné koupání v údolí potoka Klenice
Střehom - roubené patrové domy
Poráň - hradiště z doby železné 7.-5. stol. př. n. l. a slovanské
Údolí Plakánek - dva kilometry dlouhé skalní údolí pod Kostí
Hrad Kost - gotický hrad ze 14. století, v krajině utajený hrad
Bílý rybník - přírodní koupaliště a osada Ontário
Libošovice - malebná ves pod Nepřivěckou hůrkou, prvně připomínaná v r. 1352
Malechovice - lidové dřevěné stavby
Kozlov - zbytky hrádku ze 14. století
Roveň - vesnice ve skalnatém údolíčku s rybníkem
Nebákov - přírodní restaurace na hrázy stejnojmenného skalami obklopeného rybníka se stopami skalního hradu

Cíl naší cesty  Semín - pastva na skalním plátu asi největšího hradiště v Čechách - Slovanské refugium. Krásný výhled na Trosky.

 

K večeru oheň a drobný kulturní program


Během samotná pastvy na Semině, která potrvá až do konce září je možné se naučit dojit, sekat, sušit a další důležité věci... Případné pomocníky a brigádníky uvítáme.

 

Nezapomeňte si poznamenat do kalendáře, že od středy 6. do středy 13. srpna 2003 je v Milkovicích u Libáně tradiční kulturně společenská slavnost na podporu koz a nejen jich... tentokrát pod názvem Milkovické kozy.
  

 

S upřímným pozdravem
Stanislav Penc

 

Více informací na www.kozy.cz
Spolek přátel koz, Kozí vršek v Milkovicích, 507 23 pošta Libáň
Telefon: 605/701081, 493/598 576 E-mail: info@kozy.cz
Číslo účtu pro dobrovolné příspěvky: Československá obchodní banka, 166771008/0300

 

 

************

 

Pozvani do Milkovic na Louceni s letem – 18.září 2002

Vazeni pratele,
v ramci zpopularizovani kozicek v Cechach prijmete prosim informaci a zaroven pozvanku na kulturni setkani "Louceni s letem" ktere se uskutecni o vikendu 25. - 27. rijna t.r. Vstupne dobrovolne, ceny lidove. Teple i studene alko i nealko napoje, a jidlo na miste zajisteno. Vlastni nadoby na nápoje a teple obleceni vam zprijemni pocit. Na programu bude mimo sobotniho vystoupeni nekolika hudebnich teles i moznost zapojit se do socharskych, malirskych, keramickych, jinak vytvarnych, remeslnych, zahradnickych, chovatelskych a jinych dovednosti. Dalsim aktivitam se meze nekladou.
Vice informaci najdete na strankach Spolku pratel koz www.kozy.cz

 

V sobotu 19. rijna od 11 hod. muzete shlednout na CT 1 v poradu Nas venkov dokument o Kozim vrsku.

Po reportazi v poradu Milacci na TV Prima je to dalsi "prunik" mezi divaky televiznich poradu.

 

 

S uprimnym pozdravem Stanislav Penc

  

Akce: za pet vymitych a korkovym spuntem opatrenych sklenenych lahvich získáváte litr 100% Koziho jablecneho mostu pripraveneho k zimnimu uskladneni. (bez konverzacnich, chemickych a jinych prisad)

 

 

************

 

Kozi mejdan v Milkovicích – 22.července 2002

Vazeni pratele a kamaradi,
informace o Kulturne spolecenske slavnosti Kozi mejdan, pořádané Spolkem pratel koz, rozesilame vsem, o kterych si myslime, ze by o teto akci meli vedet. Tato akce se uskutecni na samote Milkovice v Ceskem raji od stredy 7. do stredy 14. srpna 2002.
Behem osmy dnu vystoupi pres 100 hudebnich teles, 30 divadel, probehne rada diskusi. Je pripraven program pro deti. Vstupne je dobrovolne, ceny lidove.

Kozi mejdan poradany ku propagaci koz je venovan vsem svobodomyslnym a tolerantnim lidem. Akce je poradana pod heslem "Jake si to udelame, takove to budeme mit", tudiz - muzikanti, divadelnici, basnici, maliri, vytvarnici, pedagogove... prijedte s rodinami a přáteli ztravit prijemnou dovolenou a ukazat, co umite.
Doufame, ze se vam tato informace hodi, pokud snad uz o ni davno nevite. Muzete-li nam v nasi propagacni aktivite pomoci, napr. v preposlani e-mailu tem, ktere tato informace muze zajimat, nebo
muzete-li nektery z techto banneru nechat umistit na jinych strankach, budeme vam vdecni.

S uprimnym pozdravem

Stanislav Penc

 

************

 

Pozdrav z Kozího vršku od Stanislava Pence – 11.listopadu 2001

 

Vazeni pratele,

 

v priloze Vam zasilam pozvanku a program na letni kulturni a spolecenskou slavnost, poradanou Spolkem pratel koz, ktera se uskutecni na samote Milkovice v Ceskem raji od stredy 7. do stredy 14. srpna 2002.

 

Ozyvam se v predstihu, jelikoz Vas chci pozadat o spolupráci na této akci. Mam pocit, ze nastal cas, abychom se sesli bez tlaku "šoubyznisu" a ideologii. V pripade, ze Vas pozvanka na Kozi mejdan zaujala, ozvete se prosim budto e-mailem,

nebo pres tel: 0433/561 576 nebo 0605/70 10 81.

Verim, ze se nám spolecne muze podarit usporadat sveho druhu ojedinelou akci. Postupne zacinam vytvaret podrobny program. Vite-li o nekom, kdo by mel o teto aktivite vedet, preposlete mu prosim tento dopis nebo ho informujte jinak.

 

V pripade, ze Vam dopis prisel vicekrat, tak se Vam omlouvam. Staci mne to napsat a ja to napodruhe napravim. V pripade, ze si neprejete dalsi informace zasilat, napiste mi prosim a ja Vas vyskrtnu z adresare.

 

S uprimnym pozdravem

 

Stanislav Penc

 

 

************

 
 

Milkovice a Dokumentacni stredisko pro lidska prava - 18.dubna 2001

 

Vazeni pratele,

v lete od 1.do 8. srpna 2001  porada Spolek pratel koz na samote Milkovice u Libane okr. Jicin velke setkani spojené s moznosti stanovani a parkovani.

Vstupné dobrovolné, ceny lidové.

Vystoupi zhruba 100 hudebnich  seskupeni a 30 divadel. Pripraven je i velky progranm pro deti. Soucasti bude  i rada diskusi nad aktualnimi tematy dnesni spolecnosti. Program se vytvari.  Byli bychom radi, kdybyste se do nej zapojili a kontaktovali nas. Blizsi  informace budou na www.kozy.cz

 

S uprimnym pozdravem Stanislav  Penc

 
                    P.S.: opravte si prosim kontakt na

                  Dokumentacni stredisko pro lidska prava

  obcanskou  iniciativu monitorujici porusovani lidskych prav nejen v  CR

 

             Tel./zazn./fax: 0433/561 576 mobyl 0605/70 10 81

        postovní spojení:  postovni schranka 13, 507 23 posta Liban

                       E-mail: info@lidska-prava.cz